Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia:
Dziś jest: 24 października 2020

REGION

Dziecięcy zaułek w Rudzie Wielkiej

poniedziałek, 20 maj 2019 10:43 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

W najbliższy czwartek w Rudzie Wielkiej w gm. Wierzbica odbędzie się Zaułek kultury. Będą występy muzyczne, teatralne, kabaretowe oraz taneczne. Zaprezentują się lokalne talenty.

- Trzy lata temu powstała taka idea, aby taką imprezą kulturalną ożywić społeczność lokalną - mówi współorganizator Przemysław Kowalski. Impreza tak przypadła mieszkańcom do gustu, że trudno jej nie kontynuować. W poprzednich edycjach motywem przewodnim były: miłość i kobiety. Tym razem wszystko kręcić się będzie wokół dzieci. - Jak można usłyszeć w znanej piosence "Gdzieś w każdym z nas jest dziecka ślad", dlatego myślę, że każdy znajdzie w tej edycji coś dla siebie, bo w kaźdym drzemie takie dziecko - mówi Przemysław Kowalski.

W organizację wydarzenia włączają się nauczyciele, rodzice, uczniowie, absolwenci - cała Ruda. - Rokrocznie jest bardzo duże zaangażowanie rodziców tę imprezę. Do tej pory rodzice brali udział w Zaułku jako wsparcie dla nauczycieli, również jako talent wokalny. W tym roku przygotowaliśmy coś zupełnie innego. Będziemy przedstawiać inscenizację bardzo popularnego wiersza Jana Brzechwy. Trwają próby, przygotowania kostiumów. Bardzo byśmy chcieli, żeby dzieci były z nas dumne, tak jak my jesteśmy dumni z ich występów - mówi Marta Tomczyk, przedstawicielka rodziców.

- Tak jak i w poprzednich edycjach będziemy śpiewać, ale o tyle inaczej, że w duecie i w języku angielskim. W tym roku kończymy tę szkołę i ten Zaułek jest wyjątkową edycją, która zwieńcza naszą naukę tutaj - zapowiada Julia Kolasa, uczennica III klasy gimazjalnej. - Ta impreza integruje wszystkich. Zaułek łączy różne dziedziny, każdy może zaprezentować swój talent. Jest to jedyne takie wydarzenie kulturalne w naszej miejscowości - dodaje Alicja Kwaśniewska, która wraz z Julią będzie śpiewać na Zaułku piosenkę "Forever young".

W tym roku imprezie przyświecał będzie cel charytatywny. To pomoc mieszkańcowi Rudy Wielkiej Olafowi Wójcickiemu. Niemowlak urodził się z poważną wadą stóp i podudzia. Wymaga kosztownej zagranicznej operacji i długotrwałej rehabilitacji. W ramach Zaułka kultury zorganizowany zostanie pchli targ, zbiórka do puszek, aukcje internetowe. 

 

Impreza rozpocznie się o godz. 17 w miejscowej szkole podstawowej.  Warto dodać, że gościem specjalnym będzie zespół "Guzowianki". Zaułkowi kultury w Rudzie Wielkiej patronuje medialnie Radio Plus Radom.