Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

REGION

Zakupią tablice i monitory

poniedziałek, 27 maj 2019 11:05 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Pexels
Marcin Prejs

Opoczyńskie szkoły dostaną wsparcie w ramach rządowego programu Aktywna tablica.

Na rządowe wsparcie w ramach programu Aktywna tablica mogą liczyć dwie placówki na terenie gminy Drzewica. –Chodzi o szkoły podstawowe w Idzikowicach i Brzustowcu – wyjaśnia burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski.

Do szkół trafią tablice interaktywne oraz monitory dotykowe. Każda z placówek dostanie finansowe wsparcie na poziomie blisko 20 tys. zł (rządowe dofinansowanie i wkład własny). Dzięki temu we wszystkich szkołach na terenie gminy Drzewica będą już interaktywne tablice. – Teraz będziemy starać się, aby w takie tablice wyposażone były wszystkie klasy – dodaje burmistrz.

Na wsparcie w ramach programu Aktywna tablica może liczyć także dziewięć szkół z terenu gminy Opoczno. To podstawówki w Bukowcu Opoczyńskim, Modrzewiu, Kraśnicy, Ogonowicach, Sielcu, Libiszowie oraz trzy w samym Opocznie (SP1, SP2 i SP3). Wsparcie trafi również do szkół z terenu gminy Mniszków. Otrzymają je placówki w Stoku, Bukowcu nad Pilicą oraz Błogiem Rządowym. Nowoczesna tablica zakupiona będzie także w Szkole Podstawowej w Brudzewicach na terenie gminy Poświętne.

Zapraszamy do nas: