Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Lidia
Dziś jest: 03 sierpnia 2020

Opoczno

Przed nami bieg i dożynki

środa, 07 sierpnia 2019 16:49 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Dlaczego Mieczysław Nowicki i Tadeusz Mytnik przyjechali do Drzewicy? Burmistrz Janusz Reszelewski wyjaśnia to w kolejnej audycji Gmina Drzewica na Fali. Mówi też o inwestycjach i zbliżających się imprezach.

Podczas wojewódzkich obchodów święta policji burmistrz Drzewicy uhonorowany został medalem za zasługi dla policji. – To ogromna satysfakcja, ale i zobowiązanie, żeby w dalszym ciągu dbając o bezpieczeństwo mieszkańców współpracować z policją – mówił Janusz Reszelewski i przypomniał, że siedziba drzewickiej policji mieści się w budynku użyczonym przez miejscowy samorząd. Gmina współfinansuje także zakup radiowozów oraz finansuje służby ponadnormatywne. To m.in. te działania zostały docenione przez policję.

Burmistrz Drzewicy mówił także na antenie Radia Plus Radom o wynikach głosowania w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Przypomniał, że dzięki głosom mieszkańców wybudowany zostanie plac zabaw z elementami urządzeń gimnastycznych przed blokiem „Steiner” przy ul. Fabrycznej. Janusz Reszelewski mówił także o sukcesach miejscowych kajakarzy, którzy na drzewickim torze rywalizowali w XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz Mistrzostwach Polski Juniorów.

Janusz Reszelewski mówił także o planowanej rozbudowie oczyszczalni ścieków w Drzewicy oraz o realizacji trzeciego etapu rozbudowy drogi gminnej w Domasznie, a także budowie parkingów i dróg wokół odnowionego dworca. Wspomniał też o przyjeździe do Drzewicy znanych niegdyś kolarzy Mieczysława Nowickiego i Tadeusza Mytnika. Polscy olimpijczycy wzięli udział w rajdzie rowerowym zorganizowanym na terenie gminy Drzewica. W audycji Gmina Drzewica na Fali Janusz Reszelewski zaprosił wszystkich chętnych do udziału w biegu ulicznym, który odbędzie się w Drzewicy 18 sierpnia oraz w dożynkach gminnych. Te przeprowadzone zostaną 25 sierpnia w Radzicach Dużych. Gwiazdą będzie zespół Tulia. Posłuchaj całej rozmowy z burmistrzem Drzewicy Januszem Reszelewskim:

Zapraszamy do nas: