Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Tomasz Apostoł
Dziś jest: 03 lipca 2020

Radomskie

Cały powiat w Jedlińsku

środa, 04 września 2019 18:15 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

W najbliższą niedzielę rolnicy powiatu radomskiego spotkają się w Jedlińsku. Odbędą się tam dożynki powiatowo-gminne. To jednak impreza nie tylko dla rolników, ale wszystkich mieszkańców. Gwiazdą będzie zespół Kombii.

Dożynki rozpocznie Msza Św. w kościele w Jedlińsku o godz. 11.  Otwarcie Święta Plonów odbędzie się o godz. 12.30 na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Będzie tradycyjne wieńcowanie i dzielenie się chlebem. Barwnie zapowiada się korowód wieńców dożynkowych. Poznamy zwycięzców konkursu wieńcowego. W tym roku występy będą odbywały się na dwóch scenach. Na małej scenie zaprezentują się zespoły ludowe. Będzie też specjalny program dla dzieci - Kosmokwaki. Najmłodszych do zabawy zaproszą: Kwakot, Monia i Kwanio. To na dużej scenie. Specyfiką dożynek w Jedlińsku jest turniej sołectw. Odbędzie się już czternasty raz i zawsze towarzyszy mu solidna dawka śmiechu. Przewidziano m.in. rzut podkową do celu, plecenie powróseł, czy toczenie beli siana. Organizatorzyzaplanowali też inne ciekawe konkursy jak robienie masła w maselnicy, cięcie drewna piłą ręczną czy młócenie zboża cepami.

O godz. 18 rozpoczną się koncerty. Pierwszy wystąpi Mateusz Mijal. Na pewno usłyszymy przeboje: „Winny”, „Niech się ludzie śmieją” czy „Za to co mam”. O godz. 19.30 na scenę wkroczy zespół Kombii. Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk grają razem już ponad 40 lat. Zwieńczeniem imprezy będzie wspólna zabawa z zespołem Aliance.

Na dożynki zapraszają: starosta radomski Waldemar Trelka i wójt jedliński Kamil Dziewierz:

Impreza będzie miała również wymiar charytatywny. - Będziemy zbierać pieniądze dla Kubusia Sułka, mieszkańca naszej gminy. To chłopiec, który w drugim miesiącu życia dostał silnego niedotlenienia mózgu wskutek zachłyśnięcia się własnym pokarmem. Kuba jest cały czas rehabilitowany i przebywa w domu pod opieką rodziców - mówi wójt Kamil Dziewierz.

Dożynkom powiatowo-gminnym w Jedlińsku patronuje medialnie Radio Plus Radom.

Zapraszamy do nas: