Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Małgorzata Maria Alacoque, dziewica
Radio Plus Radom /WYBORY 2019/Frysztak: Jest odwołanie w sprawie RCS

Informacje z regionu.

Frysztak: Jest odwołanie w sprawie RCS

16 wrzesień 2019 / Tekst

Jeden z oferentów, który starał się dokończyć budowę radomskiego Centrum Sportu, złożył odwołanie od decyzji komisji przetargowej. Oznacza to, że proces inwestycyjny znów się opóźni. Poinformował nas o tym Konrad Frysztak, który był gościem Bilansu Dnia.

Przypomnijmy, że przetarg na dokończenie budowy hali sportowej i stadionu przy ulicy Struga wygrała firma Erekta (67 mln i 5 lat gwarancji). Przegraną w tym przetargu ofertę wartą 82 miliony złotych złożyła firma Betonox Construction Sopot Spółka Akcyjna, dając przy tym 3 lata gwarancji.

- To był duży przetarg europejski i oferenci mieli możliwość odwołania się do Krajowej Izby Odwoławczej, która ma 15 dni na rozstrzygnięcie tego sporu. MOSiR wykorzysta wszelkie środki, by przekonać, że ta decyzja była prawidłowa - powiedział Konrad Frysztak.

Z naszym gościem rozmawialiśmy też o utworzeniu nowego województwa mazowieckiego, ale już bez Warszawy i okolicznych powiatów. - Ale muszą być spełnione dwa warunki. Radom musi być stolicą takiego województwa, a po drugie, czekam na projekt ustawy. Wówczas możemy dalej o tym rozmawiać - powiedział polityk Platformy Obywatelskiej.

Co dalej z lokalizacją Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Żelaznej w Radomiu? - Dzisiaj nikt nie chce takiej inwestycji blisko domu. Ja to rozumiem, ale musimy taki drugi punkt stworzyć dla południowej części miasta. Mamy wybór - śmieci na łąkach albo w takim punkcie. PSZOK to nie wysypisko śmieci - powiedział gość Bilansu Dnia.

Osiem firm jest zainteresowanych budową układu komunikacyjnego na Wólce Klwateckiej. - Cieszę się, że to zadania wesprze marszałek województwa mazowieckiego. Musi powstać dobry układ komunikacyjny. Niebawem zostanie wybrany wykonawca i przystąpimy do prac budowlanych - powiedział wiceprezydent miasta. Koszt inwestycji to ok. 8 mln złotych.

Z Konradem Frysztakiem, wiceprezydentem miasta rozmawiał Radosław Mizera:

ARTYSTA TYGODNIA

Znów jesteś ze mną

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY