Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Leonard Murialdo, prezbiter
Dziś jest: 30 marca 2020

REGION

Ważne rocznice dla leśników

środa, 02 października 2019 10:19 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Historia leśnictwa w Polsce jest długa, a Nadleśnictwo Kozienice może poszczycić się tym, że jest jednym z najstarszych w kraju. W czwartek 3 października leśnicy obchodzić będą podwójny jubileusz.

W tym roku przypada 235-letnia rocznica utworzenia Nadleśnictwa Kozienice. - Jest to doskonała okazja, aby zastanowić się jaką rolę odegrali leśnicy na tym terenie – mówił nadleśniczy Tomasz Sot. - Jesteśmy jednym z najstarszych miejsc w Polsce, gdzie prowadzona jest planowa gospodarka leśna – dodał:

W 2019 roku mija również 25 lat od utworzenia Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Kozienicka”. Pierwsze siedem zostało utworzonych w 1994 roku. - Ćwierć wieku wydaje się dobrym momentem na podsumowania i pierwsze wnioski z działalności kompleksu – mówił Tomasz Sot: 

Z okazji dwóch jubileuszy w czwartek 3 października w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach odbędzie się konferencja leśników poświęcona historii leśnictwa w Puszczy Kozienickiej. Początek o godzinie 10:00. Prelekcje wygłoszą m.in.: Krzysztof Okła – emerytowany pracownik Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych, Piotr Kacprzak – zastępca dyrektora RDLP w Radomiu, Tomasz Sot, Jerzy Jacek Karaśkiewicz – nadleśniczy Nadleśnictwa Radom, dr. inż. Sławomir Okoń – nadleśniczy nadleśnictwa Zwoleń, czy dr Jacek Koba z Wydziału Ochrony Lasu RDLP w Radomiu.

Na koniec przygotowano coś specjalnego. Wystawiona zostanie komedioopera „Leśniczy z Kozienickiej Puszczy” w wykonaniu Romy Ambroziewicz-Owsińskiej z zespołem.

Konferencja połączona będzie z otwarciem wystawy poświęconej planom urządzania lasu.

Zapraszamy do nas: