Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Augustyn z Canterbury, biskup
Dziś jest: 27 maj 2020

REGION

Pożary w Obózku i Krasnej Dąbrowie

piątek, 08 listopada 2019 07:24 / Autor: Weronika Chochoł
fot. facebook.com/OSP Jedlińsk
Weronika Chochoł

45 strażaków walczyło z pożarem stodoły w miejscowości Obózek w gminie Jedlińsk. Straty oszacowano na około 120 tysięcy złotych. Do groźnego pożaru doszło również w Krasnej Dąbrowie w gminie Pionki. Tam w akcji gaśniczej udział brało 5 zastępów Straży Pożarnej. 

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w czwartek po godz. 18.00 w Obózku. Na miejscu pracowało w sumie 45 strażaków z państwowej o okolicznych ochotniczych straży. Walka z ogniem trwała cztery godziny. Straty oszacowano na około 120 tysięcy złotych.

Do drugiego ze zdarzeń doszło przed godz. 23.00 w Krasnej Dąbrowie. Płonął tam opuszczony budynek mieszkalny. Nikomu nic się nie stało. W akcji gaśniczej udział brały dwa samochody państwowej i trzy samochody ochotniczej Straży Pożarnej. Strażacy walczyli z ogniem prawie trzy godziny, a straty oszacowano na około 20 tysięcy złotych. 

Dodatkowo w piątek rano strażacy wezwani zostali do zadymienia w budynku mieszkalnym przy ul. Okulickiego w Radomiu. Okazało się, że ogniem z pieca kaflowego zajęła się drewniana podłoga w budynku. Nikomu nic się nie stało, a strażacy szybko zażegnali zagrożenie. 

Zapraszamy do nas: