Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Filip Nereusz, prezbiter
Dziś jest: 26 maj 2020

Opoczno

Z promilami w drzewo

poniedziałek, 02 grudnia 2019 15:13 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Prawie 3 promile alkoholu miał w organizmie 31-letni kierowca volkswagena. Swoją podróż zakończył na przydrożnym drzewie.

Do zdarzenia doszło 2 grudnia o godzinie 9 na drodze wojewódzkiej 726 w Bukowcu Opoczyńskim. 31-letni kierowca osobowego volkswagena stracił panowanie nad pojazdem zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Okazało się, że był nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Dwaj pasażerowie samochodu w wieku 45 i 26 lat w wyniku zdarzenia trafili do opoczyńskiego szpitala. Z posiadanych na tę chwilę informacji wynika, że ich życie nie jest zagrożone. Pasażerowie byli trzeźwi. Kierujący już stracił prawo jazdy. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje do kierowców o powstrzymanie się od kierowania samochodem po spożyciu alkoholu. Zwraca się również do osób, które wiedzą o nietrzeźwości kierującego, aby udaremniać takim osobom możliwość kierowania samochodem. Świadome wsiadanie do samochodu, którym kieruje pijany człowiek jest nie tylko nieodpowiedzialne, ale również bardzo niebezpieczne, przypominają policjanci.

Zapraszamy do nas: