Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Franciszek z Paoli, pustelnik
Dziś jest: 02 kwietnia 2020

Kozienice

Mikołaj odwiedził dzieci w kozienickim szpitalu

piątek, 06 grudnia 2019 12:15 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Choinka, prezenty, święty mikołaj i mnóstwo uśmiechów. Tak wyglądały Mikołajki zorganizowane przez Eneę Wytwarzanie i Komendę Powiatową Policji w Kozienicach dla dzieci leczących się w kozienickim szpitalu.

Podobne akcje odbywają się regularnie. - Szósty grudnia to dzień, kiedy wszyscy obdarowujemy się prezentami. Chcemy, żeby dzisiaj Mikołaj odwiedził także dzieci ze szpitala – powiedział wiceprezes Enei Marcin Łukasiewicz:

Jak przyznaje asp. Ilona Tarczyńska z kozienickiej policji, wizyty szóstego grudnia w szpitalu stały się już tradycją. W roli Mikołaja wystąpił dzielnicowy, który co roku odwiedza dzieci. - Chcemy przekazać dzieciom uśmiech, ponieważ dla nich jest to dzień radosny i jednocześnie smutny, gdyż muszą spędzić go w szpitalu – powiedziała Ilona Tarczyńska:

Oderwania od szpitalnej rzeczywistości jest dla najmłodszych pacjentów bardzo ważne. - Oni czekają na inne chwile, niż kolejna kroplówka, zastrzyk, czy badanie – wyjaśniał Czesław Czechyra, ordynator oddziału pediatrycznego w kozienickim szpitalu:

Z wizyty zadowolone są dzieci, a także ich rodzice:

Pozytywna energia jaką przynieśli ze sobą wolontariusze Enei Wytwarzanie wraz z policją na pewno pomoże dzieciom w szybkim powrocie do zdrowia.

Zapraszamy do nas: