Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: bł. Benedykt XI, papież
Dziś jest: 07 lipca 2020

Kozienice

Różne formy wsparcia seniorów

piątek, 13 grudnia 2019 15:18 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Gmina Kozienice realizuje we własnym zakresie wiele projektów społecznych, ale niektóre zleca organizacjom pozarządowym. Jedną z nich jest Fundacji „Hospicjum - razem możemy więcej”, która w tym roku prowadziła, aż cztery projekty dla seniorów.

Projekty realizowane przez Fundację to: opieka krótkoterminowa w domu pacjenta, klub seniora, teleopieka i złota rączka. Każdy z nich oferował seniorom różne formy pomocy i opieki. - W Klubie Seniora nasze pracownice prowadziły terapię zajęciową. Wystarczy dziś popatrzeć na uśmiechnięte twarze naszych podopiecznych, jak są wystrojone, uczesane. Są to osoby, które wymagają naszej uwagi - mówiła Kamila Brodzik z Fundacji „Hospicjum. - Razem możemy więcej”. - W tym roku prowadziliśmy też projekty innowacyjne takie jak złota rączka i teleopieka za pomocą opasek upadkowo-alarmowych – dodała Halina Koczyńska z Fundacji:

Fundacja współpracuje z Gminą Kozienice od czterech lat. Co roku przed świętami organizuje dla uczestników Klubu Seniora wigilię. Nie inaczej było tym razem. Seniorzy spotkali się w piątek 13 grudnia, aby połamać się opłatkiem, wspólnie kolędować i miło spędzić czas przy wigilijnym stole. Na wigilię zostali zaproszeni: wiceburmistrz Kozienic Dorota Stępień i przewodniczący rady miejskiej w Kozienicach Rafał Sucherman.

Zapraszamy do nas: