Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Dionizy, biskup i męczennik
Dziś jest: 08 kwietnia 2020

Opoczno

Pierwsze pociągi w czerwcu

czwartek, 30 stycznia 2020 16:02 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Urząd Miejski w Drzewicy
Marcin Prejs

Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchomi połączenia kolejowe do Drzewicy.

O nowych połączeniach kolejowych na konferencji prasowej mówili: Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, Grzegorz Jastrzębowski, dyrektor Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego, Janusz Malinowski, prezes ŁKA i Kuba Czajkowski z portalu sprzedaży biletów KOLEO. Połączenia Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej do Drzewicy uruchomione zostaną 14 czerwca. - Mieszkańcy tej części województwa wielokrotnie podnosili postulat realizacji połączeń do Drzewicy. Stąd nasza decyzja - powiedział podczas konferencji marszałek Grzegorz Schreiber.

Łódzka Kolei Aglomeracyjna ma uruchomić pięć par pociągów do Drzewicy dziennie. Rozkład jazdy już został zamówiony u zarządcy infrastruktury kolejowej. Wiadomo też, że pociągi z Łodzi będą skomunikowane z połączeniami od strony Radomia, realizowanymi przez Koleje Mazowieckie.

Przywrócenie połączeń kolejowych ze stolicą Województwa Łódzkiego to efekt apeli mieszkańców oraz kilkuletnich starań drzewickiego samorządu na czele z burmistrzem Januszem Reszelewskim. O połączenia do Drzewicy zabiegali też obecni parlamentarzyści Robert Telus i Grzegorz Wojciechowski, były wicemarszałek województwa. Pierwotnie połączenia te miały zostać uruchomione w grudniu ubiegłego roku. Tak się jednak nie stało. Teraz jest duża szansa, że ruszą one w połowie czerwca.

Zapraszamy do nas: