Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Weronika Giuliani, dziewica
Dziś jest: 09 lipca 2020

Mazowsze

Umowa na kolejny odcinek ekspresówki

sobota, 15 lutego 2020 18:03 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. GDDKiA Warszawa
Jakub Szczechowski

Jesienią 2022 roku pojedziemy kolejnym odcinkiem S7 -  od węzła Lotnisko na Południowej Obwodnicy Warszawy do węzła Lesznowola. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę z wykonawcą.

Firma Polaqua zaprojektuje i wybuduje 6,6 km ekspresówki. Inwestycja będzie kosztowała niemal 460 mln zł. Droga będzie posiadała dwie jezdnie po trzy pasy ruchu. Zostaną wybudowane dwa węzły drogowe - Zamienie i Lesznowola. Ponadto powstaną obiekty inżynierskie, kładka pieszo-rowerowa, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

To kolejna próba zrealizowania inwestycji. 16 maja GDDKiA odstąpiła od umowy z poprzednim wykonawcą - firmą Rubau Polska. Powodem były "wielokrotne wezwania do rzetelnej i zgodnej z podpisaną umową realizacji kontraktu".

Warto dodać, że uzyskane już zostały decyzje o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) na odcinku Lesznowola - Tarczyn Północ. Fragment ten ma niemal 15 km długości. Trwają już prace geodezyjne, saperskie oraz wycinka drzew. Kolejny brakujący odcinek ekspresówki od węzła Tarczyn Północ do początku obwodnicy Grójca (niemal 8 km). Powstają już obiekty mostowe, przebudowywaba jest infrastruktura podziemna. Trwają też roboty związane z rozbiórką nawierzchni, wykopami i nasypami. 

Zapraszamy do nas: