Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Klemens I, papież i męczennik
Dziś jest: Poniedziałek, 23 listopada 2020

Opoczno

O budżecie z mieszkańcami

czwartek, 27 lutego 2020 15:59 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Burmistrz Opoczna Dariusz Kosno rozmawiał z mieszkańcami o budżecie gminy. Podobne spotkanie zorganizowała też przewodnicząca rady Anna Zięba.

Spotkanie z mieszkańcami zorganizowane zostało w odpowiedzi na ciecia w budżecie dokonane przez radę. Burmistrz tłumaczył jakie konsekwencje niosą one za sobą. Odpierał też zarzuty swoich oponentów, którzy zarzucają mu zadłużanie gminy oraz doprowadzenie do przerostu zatrudnienia w urzędzie i jednostkach mu podległych.

Podczas piątkowej sesji zaproponowane zostaną radzie zmiany w budżecie dotyczące m.in. finansowanie MPK i MGOPS.

Podczas spotkania z mieszkańcami Dariusz Kosno zwracał także uwagę na to, że burmistrz wspólnie z radą powinien pracować na rzecz mieszkańców. – Jeżeli nam się nie uda, to powinniśmy zrezygnować z tej pracy, rozejść się i zrobić referendum – mówił. Dariusz Kosno wrócił do pomysłu podziału gminy na miejską i wiejską, co byłoby okazją do wcześniejszych wyborów. Nawiązał także do zarzutów opozycji, który wytyka mu zadłużanie gminy. Zapowiedział, że na marcowej sesji złoży wniosek o zmniejszenie pensji burmistrza i diet radnych.

Wcześniej spotkanie z mieszkańcami na temat budżetu gminy zorganizowała przewodnicząca rady Anna Zięba. Przedstawiła ona prezentację, która tłumaczyła zasadność wprowadzonych przez radę cięć w budżecie gminy.

Po spotkaniach z mieszkańcami odbędzie się sesja Rady Miejskiej w Opocznie. Nadzwyczajne posiedzenie zaplanowane zostało na 28 lutego. Początek obrad o godzinie 14. Ma ono dotyczyć wprowadzenia do budżetu zmian. Dotyczą one finansowania opieki społecznej i MPK.