Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze
Dziś jest: 20 września 2020

Kozienice

Pacjentka z pow. kozienickiego wyleczona z koronawirusa

środa, 25 marca 2020 21:14 / Autor: Kamil Zapora
ilustracja fot. pixabay/DarcoStojanovic
Kamil Zapora

Podwójny test pokazał, że pacjentka z powiatu kozienickiego, która zaraziła się koronawirusem jest już zdrowa. Jutro opuści szpital w Puławach.

Informację taką przekazał dyrektor SP ZOZ w Puławach Piotr Rybak. - Pacjentka uporała się z koronawirusem dzięki pomocy naszych lekarzy. - Bardzo nas to cieszy, bo daje nadzieję, że z tego zakażenia można wyjść obronną ręką – dodał:

Przypomnijmy, że mowa o kobiecie powyżej 60. roku życia, która wróciła do Polski z kraju o stwierdzonej transmisji koronawirusa. Już w trakcie podróży osoba ta zaobserwowała u siebie objawy mogące świadczyć o zakażeniu COVID-19 i bezpośrednio z podróży zgłosiła się do SPZOZ w Puławach, gdzie od 16 marca była poddawana hospitalizacji. Na Oddziale Zakaźnym pobrano od niej próby do badań diagnostycznych w kierunku koronawirusa. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kozienicach otrzymał wyniki badań potwierdzające zachorowanie na COVID-19. Przeprowadzone zostało dochodzenie epidemiologiczne. Ustalone zostały kontakty z kręgu rodzinnego chorego. Osoby te zostały poddane kwarantannie domowej na podstawie decyzji administracyjnej. Ustalone zostały również kontakty pacjenta z odbytej podróży.