Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

Kozienice

Szpital w Kozienicach wychodzi na prostą

środa, 22 kwietnia 2020 08:34 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Blisko 200 pracowników szpitala nie przychodzi obecnie do pracy. Mimo to dyrekcja zdecydowała o wznowieniu przyjęć do większości oddziałów, choć będą ograniczenia.

W zeszłym tygodniu dyrekcja podała informację, że część personelu placówki objęta jest kwarantanną ze względu na rozbieżności w wynikach testów na obecność COVID-19. Więcej o tym pisaliśmy TU. Od piątku rozpoczęły się kolejne badania, które dały wynik negatywny. - Mimo to część załogi wciąż nie może wrócić do pracy w oczekiwaniu na powtórzenie testów – informuje dyrektor szpitala w Kozienicach Roman Wysocki: 

Póki co wznowiono przyjęcia oddziałów: Chirurgii Ogólnej, Neurologii, Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, Pediatrii oraz Zakaźnego. Jednak, ze względu na dużą nieobecność personelu medycznego, ilość miejsc w poszczególnych oddziałach szpitalnych zostaje ograniczona do 50%. W tej chwili nie świadczy pracy 175 pracowników, spośród których 71 osób jest objętych izolacją albo kwarantanną przez sanepid, a inni przebywają na zwolnieniach lekarskich, bądź opiekują się swoimi bliskimi. 

Wciąż nieczynne pozostają: ortopedia, urologia, otolaryngologii oraz ginekologii, jednak w nagłych przypadkach pacjenci mogą otrzymać pomoc również w Poradniach Specjalistycznych. 

Dyrekcja zapowiada, że o uruchamianiu pozostałych oddziałów szpitalnych będzie informować na bieżąco, w zależności od decyzji o zdjęciu kwarantanny z personelu medycznego.

Zapraszamy do nas: