Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Wincenty a Paulo
Dziś jest: 27 września 2020

Mazowsze

Policja apeluje o rozsądek na drogach

piątek, 01 maj 2020 11:16 / Autor: Monika Nowakowska
foto: mazowiecka policja
Monika Nowakowska

Długi majowy weekend to już tradycyjnie okres wytężonej pracy policjantów. W tym czasie na drogach Mazowsza należy spodziewać się wzmożonego ruchu. Policjanci drogówki będą czuwali nad bezpieczeństwem wykorzystując radiowozy wyposażone w wideorejestratory, laserowe mierniki prędkości. Wszystko po, aby na drogach Mazowsza było bezpiecznie i spokojnie.

Przed nami długi majowy weekend. Pomimo epidemii koronawirusa funkcjonariusze spodziewają się wzmożonego ruchu na drogach Mazowsza. W tym roku policjanci „majówkę” rozpoczynają w czwartek - 30 kwietnia, a skończą w niedziele - 3 maja. W tym okresie nad bezpieczeństwem podróżujących będą czuwali policjanci ruchu drogowego, których działania będą wspierali funkcjonariusze z Grupy „Speed”. Do walki o bezpieczeństwo na drodze wykorzystane zostaną pojazdy wyposażone w wideorejstratory, laserowe mierniki prędkości z zapisem obrazu oraz motocykle służbowe.

Policjanci zwrócą szczególną uwagę nie tylko na kierujących pojazdami, ale także motocyklistów. Policjanci w trakcie kontroli drogowych będą sprawdzali wymagane dokumenty uprawniające do kierowania pojazdem, prawidłowość przewożenia pasażerów oraz dzieci w fotelikach, zwrócą uwagę na stan techniczny i wyposażenie auta oraz sprawdzą stan trzeźwości kierowcy. Funkcjonariusze będą także reagowali na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, a zwłaszcza przekraczanie dopuszczalnej prędkości czy nieprawidłowe manewry wyprzedzania. Żaden z kierujących za popełnione przewinienie drogowe nie powinien liczyć na pobłażliwość ze strony policjantów.

Apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku i szczególnej ostrożności na drogach!