Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Sebastian, męczennik
Dziś jest: Środa, 20 stycznia 2021

REGION

Najwięcej zachorowań w Radomiu i powiecie radomskim

piątek, 01 maj 2020 15:09 / Autor: Monika Nowakowska
foto:enriquelopezgarre/pixabay.com
Monika Nowakowska

Przybywa zakażonych COVID-19, ale także osób, którym udaje się wygrać walkę z wirusem. W powiecie radomskim do wczoraj do godz. 13.00 zanotowano najwięcej - 429 zachorowań pośród wszystkich powiatów na Mazowszu, bez Warszawy.

Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Już dziś Sanepid w Radomiu poinformował o wzroście zakażonych w Radomiu i powiecie radomskim.

Poniżej przedstawiamy dokładne dane dotyczace zakażeń w poszczególnach powiatach.

Radom i powiat radomski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objęte zostało 838 osób. Jedna osoba przebywa w izolatorium. Nadzorem epidemiologicznym objęte jest ta sama ilość - 746 osób. Hospitalizowanych jest 68 osób, o 9 więcej niż ostatniej doby. Laboratoryjnie potwierdzonych zostało 436 przypadków, w tym 7 ostatniej doby. Radomski sanepid nie informuje o zgonach powiązanych z COVID-19. Podaje natomiast, że siedmiu osobom udało się pokonać wirusa. To cztery kobiety w wieku 39, 41, 42 i 47 lat oraz trzech mężczyzn w wieku 32, 44 i 53 lat.

Powiat grójecki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 258 osób, o 25 więcej niż ostatniej doby. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest nezmiennie 16 osób. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest 11 osób, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych jest 273 przypadki. Dwóm osobom udało się pokonać wirusa.

Powiat białobrzeski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 165 osób. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 8 osób. Nikt nie jest hospitalizowany z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19, laboratoryjnie potwierdzonych zostało 176 przypadków, o 4 więcej niż ostatniej doby. Nie ma informacji o zgonach i osobach, którym udało się pokonać wirusa.

Powiat szydłowiecki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 145 osób, o 6 więcej niż ostatniej doby. Nadzorem epidemiologicznym objęte jest dwie osoby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest 6 osób, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych jest 21 przypadków. Jedna osoba pokonała wirusa.

Powiat lipski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 86 osób, o 18 więcej niż ostatniej doby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowane są nadal dwie osoby, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych jest niezmiennie 9 przypadków. Nie ma informacji o zgonach i ozdrowieńcach.

Powiat kozienicki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 98 osób. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest niezmiennie 2 osoby, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych jest 28 przypadków.