Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kierz Niedźwiedzi, Majdów
Dziś jest: Wtorek, 22 czerwca 2021

Końskie

Końskie: Poradnie wznawiają działalność

czwartek, 07 maj 2020 15:12 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Wznawiają działalność funkcjonujące w koneckim szpitalu poradnie. Niektóre oddziały wykonują także zabiegi planowe.

Od 4 maja w koneckim szpitalu działają już: Poradnia Chirurgii Ogólnej, Poradnia Chirurgii Stomatologicznej, Poradnia Otolaryngologiczna, Poradnia Gruźlicy i Chorób Płuc, Poradnia Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, Dział Rentgenodiagnostyki, Pracownia Endoskopii Diagnostycznej i Zabiegowej. 5 maja uruchomione zostały: Poradnia Chirurgii Naczyniowej i Poradnia Rehabilitacyjna. Od 6 maja działają: Poradnia Chirurgii Onkologicznej oraz Poradnia Urologiczna, a od 7 maja Poradnia Okulistyczna.

Od 11 maja będą działać także: Poradnia Ginekologiczno-Położnicza, Poradnia Dermatologiczna oraz Dzienny Oddział Rehabilitacji.

Na oddziałach: Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Naczyń i Kardiologii rozpoczęło się wykonywanie zabiegów planowych. Od przyszłego tygodnia na Oddziale Okulistycznym przeprowadzane będą zabiegi usunięcia zaćmy, planowe zabiegi przeprowadzane będą także na Oddziale Urologicznym.

W szpitalu uruchomiony został także punkt pobrań COVID-19 do przeprowadzania testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 dla osób w kwarantannie. Punkt jest czynny 7 dni w tygodniu w godz. 8.00 – 10.00 w Poradni Dermatologicznej, ul. Gimnazjalna 41B, Końskie. Punkt ma oddzielne wejście zewnętrzne, które znajduje się po lewej stronie od wejścia głównego.