Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Licheńska
Dziś jest: 02 lipca 2020

Opoczno

Powiat Opoczyński na Fali

piątek, 29 maj 2020 17:00 / Autor: Marcin Prejs
fot. M.Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Opoczyńskie starostwo wznawia bezpośrednią obsługę mieszkańców. Ponad 1300 próbek do badań pobranych zostało w punkcie drive-thru w Ostrowie. Mówiliśmy o tym w kolejnej audycji Powiat Opoczyński na Fali.

Swoją działalność zakończył mobilny punkt pobrań drive-thru w Ostrowie. Funkcjonował on pod Opocznem od 5 maja przez trzy tygodnie. – W tym czasie do badań pobranych zostało tam ponad 1300 próbek – mówi wicestarosta Maria Barbara Chomicz.

Jak dodaje wicestarosta, sytuacja epidemiczna na terenie powiatu opoczyńskiego stabilizuje się. Od początku epidemii potwierdzone tu zostały 252 przypadki zakażenia koronawirusem, z czego 190 osób pokonało już chorobę.

 

Od poniedziałku Starostwo Powiatowe w Opocznie wznawia bezpośrednią obsługę mieszkańców. Nadal jednak będą obowiązywać rygory sanitarne, wyjaśnia starosta Marcin Baranowski.

Jak będzie wyglądała obsługa interesantów w poszczególnych wydziałach?

Starosta zachęca jednocześnie mieszkańców do tego, by tak jak dotychczas, wszelkie dokumenty i wnioski kierowane do Starostwa Powiatowego w Opocznie nadal składali za pośrednictwem poczty, lub elektronicznie poprzez e-PUAP.

 

Od 1 czerwca wznawiają także działalność Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna oraz Centrum Edukacji i Rozwoju w Opocznie. W jakim zakresie placówki będą świadczyć usługi dla mieszkańców, wyjaśnia Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński.

Jakie zajęcia uruchomione zostaną w Centrum Edukacji i Rozwoju w Opocznie?

Zakończyła się kolejna sesja Rady Powiatu Opoczyńskiego. Jednym z punktów zdalnych obrad było przedstawienie raportu o stanie powiatu. Obszerny dokument referowali starostowie. Marcin Baranowski, starosta opoczyński.

Dokument dostępny jest na stronie internetowej opoczyńskiego starostwa.

 

Powiat Opoczyński zabezpieczył w tegorocznym budżecie 65 tysięcy złotych na stypendia motywacyjne dla uczniów. – Środki te podzielone zostały między szkoły i placówki stosownie do liczny ich słuchaczy – mówi Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński.

Zapraszamy do nas: