Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. January, męczennik
Dziś jest: 19 września 2020

REGION

Przybywa osób na kwarantannie, ale znacznie mniej zakażonych

wtorek, 23 czerwca 2020 18:34 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Tumisu/pixabay.com
Monika Nowakowska

Stabilizuje się sytuacja w Radomiu i subregionie radomskim - co prawda przybywa osób na kwarantannie, ale znacznie mniej zakażonych. Cztery osoby przegrały walkę z wirusem, sześciu udało się pokonać COVID-19.

Największa liczba zakażonych występuje niezmiennie w Radomiu i regionie radomskim: 966 przypadków - po 332 - w powiatach grójeckim i 211- w białobrzeskim..

Poniżej przedstawiamy dokładne dane dotyczące zakażeń w poszczególnach powiatach.

Radom i powiat radomski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych jest 980 osób, o 42 więcej niż ostatniej doby. Jedna osoba przebywa w izolacji domowej, 310 jest objętych nadzorem epidemiologicznym epidemiologicznym, to wzrost o 32 osoby ostatniej doby. W szpitalu przebywa 102 osoby, o 7 więcej niż ostatniej doby. Laboratoryjnie potwierdzonych jest 966 przypadków, o 18 więcej niż ostatniej doby. Niestety cztery osoby zmarły, a 4 udało się pokonać wirusa.

Powiat grójecki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało już 6 453 osoby, o 192 więcej niż ostatniej doby. Osiem osób przebywa w izolatorium. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 100 osób, o 5 więcej, nż ostatniej doby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest nadal 5 osób, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych jest 332 przypadki, o jedną osobę więcej.

Powiat białobrzeski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 1094 osoby, o 33 więcej niż ostatniej doby. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest nadal 2 osoby, ale nikt nie jest hospitalizowany z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19. Laboratoryjnie potwierdzonych jest 211 przypadków, o jeden więcej niż ostatniej doby. Sanepid nie informuje o zgonach i osobach, którym udało się pokonać wirusa.

Powiat szydłowiecki:

Nieznacznie spada liczba osób objetych kwarantanną domową - z 90 osób do 89. Także tych objętych nadzorem epidemiologicznym - z 15 do 11. Jedna osoba nadal jest hospitalizowana, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych jest niezmiennie 60 przypadków.

Powiat lipski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 165 osób, o zaledwie jedną niż ostatniej doby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowane są nadal 4 osoby, natomiast laboratoryjnie niezmiennie potwierdzonych jest 32 przypadki. Nie ma informacji o zgonach i o zdrowieńcach.

Powiat przysuski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 421 osób, o 13 więcej niż ostatniej doby. Jedna osoba przebywa w izolacji domowej, jedna w izolatorium. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19, 4 osoby są nadal hospitalizowane, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych jest 72 przypadki, o jeden więcej, niż ostatniej doby.

Powiat zwoleński:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 564 osoby, o 7 więcej niż ostatniej doby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 nadzorem epidemiologicznym objętych jest 6 osób, o 2 więcej. Trzy osoby nadal są hospitalizowane, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych jest 51 przypadków, o jeden więcej.

Powiat kozienicki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 541osób. Nadzorem epdemiologicznym objetych jest 64 osoby, o 4 więcej niż ostatniej doby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 19 osób hospitalizowanych jest niezmiennie 9 osób. Laboratoryjnie potwierdzonych jest wciąż 94 osoby. Dwóm osobom udało się pokonć wirusa.