Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Benedykt z Nursji, opat, patron Europy
Dziś jest: 11 lipca 2020

Opoczno

Powiat Opoczyński na Fali

piątek, 26 czerwca 2020 17:03 / Autor: Marcin Prejs
fot. R. Mizera/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

O finansowym wsparciu samorządów oraz podziękowaniach za walkę z koronawirusem mówiliśmy w audycji Powiat Opoczyński na Fali.

Pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych dostały opoczyńskie gminy i powiat. Czeki na realizację zadań drogowych przekazał włodarzom wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

Uroczystość przekazania czeków z dofinansowaniem inwestycji przeprowadzona została w Starostwie Powiatowym w Opocznie. Tu z rąk wojewody finansowe wsparcie odebrał m.in. starosta opoczyński Marcin Baranowski. Jak wyjaśnił, dzięki blisko 6-milionowej dotacji powiat przebuduje dwa odcinki drogi w kierunku Końskich.

Podczas wizyty w starostwie wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński dziękował także za niesienie pomocy w czasie pierwszego etapu zwalczania epidemii koronawirusa.

Wśród osób, które otrzymały podziękowania z rąk wojewody była m.in. Agnieszka Brola, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy.

Podziękowania złożone przez wojewodę były symboliczne. Wszystkim, którzy włączyli się w walkę z koronawirusem na terenie powiatu opoczyńskiego będziemy chcieli podziękować podczas specjalnej gali, mówi wicestarosta Maria Barbara Chomicz.

 

Duże wsparcie w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych trafi do samorządów powiatu opoczyńskiego. Symboliczne czeki z dofinansowaniem przekazał opoczyńskim włodarzom poseł Robert Telus.

Starostwo Powiatowe w Opocznie na lokalne inwestycje dostanie z budżetu państwa ponad 3,7 mln zł. Na co powiatowy samorząd będzie chciał przeznaczyć te pieniądze, wyjaśnia starosta Marcin Baranowski.

W całym kraju na zadania w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych przeznaczone zostało ponad 6 mld zł.

 

Opoczyńscy uczniowie podczas zakończenia roku szkolnego odebrali dzisiaj swoje świadectwa. Podziękowania za dotychczasową naukę i życzenia na rozpoczynające się wakacje składa im Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński.

Zapraszamy do nas: