Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Przemienienie Pańskie
Dziś jest: 06 sierpnia 2020

REGION

18 nowych przypadków i 1 zgon - sobotni bilans koronawirusa w subregionie radomskim

sobota, 04 lipca 2020 15:34 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

18 nowych przypadków, 7 ozdrowieńców i 1 zgon - tak prezentuje się sobotni bilans koronawirusa w subregionie radomskim. 

Nowe przypadki koronawirusa w sobotę, 4 lipca dotyczą jedynie Radomia i powiatu radomskiego. W pozostałych miejscowościach nie potwierdzono nowych zakażeń. W ciągu ostatniej doby odnotowano również 1 zgon - informuje o nim Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białobrzegach. Są również ozdrowieńcy - informują o nich Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne w Radomiu (3), Zwoleniu (2), Grójcu (1) i Kozienicach (1). 

W powiecie opoczyńskim w ciągu ostatniej doby nie przybyło nowych zachorowań. Aktywnie chorych jest 115 osób, 289 osób wyzdrowiało, a 26 zmarło z powodu koronawirusa. W sumie w powiecie opoczyńskim potwierdzono 430 przypadków COVID-19.

Czekamy na aktualne dane z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Końskich. W piątek, 3 lipca w kwarantannie przebywały 32 osoby. Nikt nie było objęty nadzorem epidemiologicznym ani nie przebywał w szpitalu. W izolacji domowej przebywało 5 osób. PSSE w Końskich informowała o 22 ozdrowieńcach i 1 zgonie. W sumie potwierdzono 28 zakażeń koronawirusem.

Bilans koronawirusa dla poszczególnych powiatów (stan na sobotę, 4 lipca): 

Powiat kozienicki:

W kwarantannie domowej przebywa w sumie 270 osób. W izolacji domowej przebywają 34 osoby, nikt nie jest objęty pobytem w izolatorium. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 19 osób, z czego 4 w ciągu ostatniej doby. Z powodu zakażenia COVID-19 w szpitalu przebywa 9 osób. Kozienicki sanepid informuje o 8 zgonach i 66 ozdrowieńcach - 1 w ostatniej dobie. W sumie potwierdzonych zostało 116 przypadków koronawirusa.

Powiat białobrzeski:

W kwarantannie domowej przebywają 602 osoby - 29 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. W izolacji domowej przebywa 11 osób. Nikt nie przebywa w izolatorium, natomiast nadzorem epidemiologicznym objęta jest 1 osoba. Nikt nie przebywa w szpitalu z powodu podejrzenia lub zakażenia COVID-19. Białobrzeski sanepid informuje o 186 ozdrowieńcach i 12 zgonach - 1 w ostatniej dobie. W sumie potwierdzonych zostało 214 przypadków koronawirusa.

Powiat grójecki:

Kwarantanną domową objętych jest 2871 osób - 152 do kwarantanny trafiły w ostatniej dobie. Izolacją domowa objetych jest 9 osób, w izolatorium przebywa 8 osób, pod nadzorem epidemiologicznym 45 osób (3 pod nadzór trafiły w ciągu ostatniej doby). Z powodu podejrzenia lub zakażenia COVID-19 w szpitalu przebywa 5 osób. Grójecki sanepid informuje o 31 zgonach i 257 ozdrowieńcach - 1 w ostatniej dobie. W sumie potwierdzonych zostało 340 przypadków koronawirusa.

Powiat zwoleński:

W kwarantannie domowej przebywa 58 osób. Izolacja domową objętych jest 8 osób, pobytem w izolatorium 3 osoby, natomiast nikt nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym. Z powodu podejrzenia lub zakażenia COVID-19 w szpitalu przebywają 3 osoby. Zwoleński sanepid informuje o 3 zgonach i 40 ozdrowieńcach - 2 w ostatniej dobie. W sumie potwierdzonych zostało 58 przypadków koronawirusa.

Powiat lipski:

W kwarantannie domowej przebywa 65 osób, z czego 8 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. W izolacji domowej przebywają 22 osoby, nikt nie przebywa w izolatorium, natomiast nadzorem epidemiologicznym objęte są 3 osoby. Z powodu podejrzenia lub zakażenia COVID-19 w szpitalu przebywają 3 osoby. Lipski sanepid informuje o 5 zgonach i 15 ozdrowieńcach. W sumie potwierdzonych zostało 45 przypadków koronawirusa.

Powiat szydłowiecki:

W kwarantannie przebywają 73 osoby. Izolacją domową objętych jest 19 osób, nikt nie przebywa w izolatorium, natomiast nadzorem epidemiologicznym objęte są 3 osoby. Z powodu podejrzenia lub zakażenia COVID-19 w szpitalu przebywa 1 osoba. Szydłowiecki sanepid informuje o 5 zgonach i 44 ozdrowieńcach. W sumie potwierdzonych zostało 70 przypadków koronawirusa.

Powiat przysuski:

Kwarantanną domową objęte są 220 osoby, z czego 14 do kwarantanny trafiło w ostatniej dobie. Izolacją domową objętych jest 47 osób, nikt nie przebywa w izolatorium, natomiast nadzorem epidemiologicznym objęte są 2 osoby - obie pad nadzór trafiły w ciągu ostatniej doby. Z powodu podejrzenia lub zakażenia COVID-19 w szpitalu przebywają 4 osoby. Przysuski sanepid informuje o 3 zgonach i 34 ozdrowieńcach. W sumie potwierdzonych zostało 91 przypadków koronawirusa.

 

Zapraszamy do nas: