Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Świtała
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

Opoczno

Gmina Opoczno na Fali

wtorek, 07 lipca 2020 17:00 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

W gminie Opoczno startuje budżet obywatelski. Od połowy lipca mieszkańcy będą mogli zgłaszać do niego swoje propozycje. Mówił o tym w audycji Gmina Opoczno na Fali Tomasz Łuczkowski, zastępca burmistrza.

Plenerowe kino ponownie przyjedzie do Opoczna. Najbliższy seans planowany jest na 16 lipca. Film będzie można obejrzeć na parkingu między basenem a domem kultury. Projekcja rozpocznie się o godzinie 21.30. Film będą mogły oglądać osoby, które przyjadą na seans samochodami. Dla niezmotoryzowanych rozstawione zostaną leżaki.

W audycji Gmina Opoczno na Fali Tomasz Łuczkowski mówił także o budżecie obywatelskim gminy. Zastępca burmistrza wyjaśnił, że zgłaszanie projektów do budżetu będzie możliwe od 15 lipca do 10 sierpnia. Zgłoszone propozycje pod względem formalnym oceniać będzie komisja. Samo głosowanie nad spełniającym wymogi projektami przeprowadzone zostanie od 28 września do 12 października. Zwycięskie projekty będą realizowane w przyszłym roku. Do obsługi budżetu urząd uruchomi specjalną platformę. Będzie ona dostępna pod adresem: https://opoczno.budzet-obywatelski.org/.

Zastępca burmistrza mówił również o proekologicznych inicjatywach prowadzonych na terenie gminy Opoczno. Chodzi m.in. o utworzenie parku miejskiego, akcję ekotorba za odpad oraz wyposażeniu urzędu i jednostek podległych w pojemniki na zużyte baterie.

Tomasz Łuczkowski poinformował także o marszałkowskim grancie sołeckim w wysokości 10 tys. zł. Pieniądze pozyskało sołectwo Dzielna. Fundusze przeznaczone będą na utworzenie plenerowego centrum integracji. Zastępca burmistrza mówił również o projekcie złożonym do RPO przez samorząd. Chodzi o doposażenie opoczyńskiego zalewu. Jeśli udałoby się pozyskać unijne pieniądze, nad zalewem powstałyby pawilony handlowy, socjalny i gospodarczy oraz plac zabaw, siłownia zewnętrzna, altana z paleniskiem, skatepark. Do zalewu poprowadzona byłaby także ścieżka pieszo-rowerowa biegnąca od ul. Mickiewicza. Wartość projektu przekracza 3 mln zł. 85 proc. może pochodzić z Unii. Tomasz Łuczkowski zaapelował również o zachowanie czystości nad zalewem. Bardzo wielu opocznian lubi tu spędzać wolny czas. Nie wszyscy jednak dbają o to, by zachować czystość i porządek.

Posłuchaj rozmowy z Tomaszem Łuczkowskim, zastępcą burmistrza Opoczna.

Zapraszamy do nas: