Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

Kozienice

Szlachetna Paczka w Kozienicach szuka wolontariuszy

wtorek, 21 lipca 2020 14:26 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom/Kronika Kozienicka
Kamil Zapora

Im więcej, tym lepiej. Każda para rąk do pomocy jest na wagę złota. Ruszają przygotowania do kolejnej odsłony akcji Szlachetna Paczka. 

Weekend Cudów dopiero w grudniu, jednak przygotowania już ruszyły. Kozienicki rejon Szlachetnej Paczki rozpoczął poszukiwania wolontariuszy. - Zachęcam wszystkich ludzi dobrej woli do wstąpienia do naszego zespołu – mówi Mateusz Mikulski, lider Szlachetnej Paczki w Kozienicach:

Jak wygląda praca w Szlachetnej Paczce? Po rekrutacji zostanie zorganizowane szkolenie. W tym roku ze względu na pandemię wszystkie szkolenia będą przeprowadzone online. Tegoroczną nowością są testy z wiedzy po szkoleniu. Następnie lider dopasuje zgłoszone rodziny do konkretnych wolontariuszy, którzy odbędą z nimi spotkania. - Wtedy wolontariusz decyduje, czy dana rodzina wpisuje się założenia Szlachetnej Paczki i czy należy dodać ją do bazy. Baza zostanie otwarta w połowie listopada – wyjaśnia Mateusz:

Do wspierania Szlachetnej Paczki zachęca również wiceburmistrz Kozienic Dorota Stępień. - Serdecznie zapraszam wszystkie osoby dobrego serca, które chcą zaangażować się w projekt Szlachetnej Paczki. W tym momencie szukamy wolontariuszy, ale niedługo będziemy potrzebowali także darczyńców – mówi wiceburmistrz:

Zgłoszać można się poprzez stronę internetową - TUTAJ. Pierwsi chętni już są. Co skłoniło ich do wstąpienie w szeregi Szlachetnej Paczki?

- Dużo ludzi potrzebuje pomocy, a z tego co widzę, jest bardzo mało ludzi pomagających - mówi Anna:

- Chęć pomocy to główny powód. Jednak przyłączając się do Szlachetnej Paczki stajemy się częścią zespołu i wiemy, że w razie potrzeby mamy się do kogo zwrócić - powiedziała Patrycja:

W tym roku weekendem cudów, kiedy wolontariusze dostaną szlachetne paczki będzie drugi weekend grudnia.