Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria od Krzyża Helena MacKillop, zakonnica
Dziś jest: 08 sierpnia 2020

REGION

150 tys. zł premii dla młodych rolników - ARiMR przedłuża nabór wniosków

środa, 29 lipca 2020 17:54 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (hfossmark)
Weronika Chochoł

Do poniedziałki , 17 sierpnia można składać wnioski w ramach działania „Premie dla młodych rolników”. Każdy rolnik, który ma mniej niż 40 lat może otrzymać 150 tys. zł premii na prowadzenie gospodarstwa lub przygotowanie do sprzedaży wytwarzanych w nim produktów rolnych. 

Nabór wniosków w ramach działania „Premie dla młodych rolników” prowadzony jest już szósty raz, a jego celem jest zachęcenie młodego pokolenia do rozwijania rolniczego biznesu. Premia musi w całości zostać przeznaczona na prowadzenie gospodarstwa lub przygotowanie do sprzedaży wytwarzanych w nim produktów rolnych. Minimum 70% premii należy przeznaczyć na inwestycje w środki trwałe. Środki będą wypłacane w dwóch ratach:

  • 120 tys. zł – na wniosek o płatność, po spełnieniu przez młodego rolnika określonych warunków;
  • 30 tys. zł – po realizacji biznesplanu. 

Ze wsparcia mogą skorzystać osoby, które w dniu złożenia wniosku mają nie więcej niż 40 lat i posiadają odpowiednie kwalifikacje zawodowe (lub uzupełnią je w ciągu 36 miesięcy). Wśród warunków są również (od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy) posiadanie gospodarstwa rolnego o powierzchni minimum 1 ha, rozpoczęcie prowadzenia działalności rolniczej nie wcześniej niż 24 miesiące przed dniem złożenia wniosku. Należy również posiadać lub utworzyć gospodarstwo o wielkości ekonomicznej mieszczącej się w przedziale od 13 tys. euro do 150 tys. euro oraz przedłożyć biznesplan dotyczący rozwoju gospodarstwa.

Wnioski przyjmują oddziały regionalne ARiMR. Można je składać drogą elektroniczną, osobiście lub przesłać pocztą do poniedziałku, 17 sierpnia. 

Zapraszamy do nas: