Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

REGION

Kierowcy! Od dzisiaj pielgrzymi na drogach naszego regionu

wtorek, 04 sierpnia 2020 10:17 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Już dzisiaj wyruszyła Piesza Pielgrzymka z Kozienic, a 5 i 6 sierpnia na ulicach Radomia spotkamy pozostałe grupy pątników. Apelujemy o ostrożną jazdę i cierpliwość!

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z planowanym przejściem pielgrzymów na Jasną Górę, w dniach 5 i 6 sierpnia 2020 roku (środa i czwartek) mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu i komunikacji na ulicach Radomia. W tym roku przejdą jedynie trzy grupy radomskie.

W środę, 5 sierpnia grupa nr 18 z Kozienic przejdzie w godzinach około 12:00-13:00 drogą wojewódzką 737 (przez miejscowości Antoniówka oraz Rajec Poduchowny, a następnie odcinkiem ulicy Kozienickiej w Radomiu do kościoła w Rajcu Szlacheckim (przerwa obiadowa). W godzinach około 15:00-17:00 nastąpi dalsza część przemarszu - ulicami Kozienicką, Potkańskiego, Stara Wola Gołębiowska, Energetyków, Zbrowskiego, 11 Listopada, Szarych Szeregów i Wernera do kościoła na Kapturze. Jest to trasa zmieniona, ale w przypadku możliwości skorzystania ze stałej trasy przemarsz może w uzgodnieniu z policją odbyć się przez Kozienicką, Żółkiewskiego, Kozienicką, Struga, 11 Listopada, Szarych Szeregów i Wernera.

W dniu 6 sierpnia zostały natomiast zaplanowane przemarsze niżej podanych grup pielgrzymkowych przez Radom. Grupa nr 6: od około godziny 8:00 sprzed kościoła na Mieście Kazimierzowskim ulicami Grodzką, łącznikiem do Wałowej, Wałową, Podwalną, Narutowicza, Limanowskiego i Starokrakowską do kościoła na Jeżowej Woli, a po zakończeniu mszy świętej (około godziny 11:00) ulicami Starokrakowską i Krychnowicką w kierunku Kowali. Grupa nr 18 z Kozienic: po zakończeniu przerwy noclegowej - od około godziny 8:00 sprzed kościoła na Kapturze ulicami Wernera, Polną, Okulickiego, Limanowskiego, Starokrakowską i Krychnowicką w stronę Kowali. Grupa nr 21: od około godziny 7:30 sprzed kościoła na osiedlu Akademickim ulicami Rapackiego, Chrobrego, 11 Listopada, Szarych Szeregów, Mireckiego, Limanowskiego, Starokrakowską i Krychnowicką w kierunku Kowali.

Pielgrzymka będzie w tym roku zorganizowana zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego i obowiązującym prawem w trakcie stanu epidemii. Na trasy wyjdą tylko powyższe grupy (nie będzie przemarszu pątników z innych parafii w Radomiu i regionie). Nad bezpieczeństwem będą czuwali funkcjonariusze policji i Straży Miejskiej oraz służby porządkowe pielgrzymki. MZDiK prosi o zachowywanie szczególnej ostrożności.

Przemarsz w dniu 5 sierpnia może spowodować ewentualne kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu autobusów linii 3, 6, 7, 11, 12, 13, 15, 16, 18, 21, 23, 24 i 26 (a w przypadku przejścia stałą trasą także linii 1, 9, 10 i 17), a ewentualne utrudnienia w dniu 6 sierpnia mogą dotyczyć wszystkich linii oprócz 4, 9, 18 i 19.