Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze
Dziś jest: 20 września 2020

Mazowsze

Prawie 1,5 mln zł na zagospodarowanie brzegów Pilicy w gminie Warka

piątek, 07 sierpnia 2020 11:10 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: UM Woj. Mazowieckiego
Elżbieta Warchoł

Wkrótce brzegi Pilicy w Warce zostaną zagospodarowane. Ze stref relaksu, które tam powstaną, korzystać będą zwłaszcza amatorzy sportu i najmłodsi mieszkańcy. Wartość inwestycji to prawie 2,5 mln zł, z czego 1,5 mln zł wyniesie dofinansowanie z budżetu Mazowsza.

Umowy w tej sprawie w Urzędzie Miasta Warka podpisali 6 sierpnia wicemarszałek Rafał Rajkowski i Dariusz Gizka, burmistrz miasta i gminy Warka. W spotkaniu uczestniczył radny województwa mazowieckiego Leszek Przybytniak.

– Cieszę się, że miasto pozyskało dofinansowanie na zagospodarowanie  brzegów Pilicy. Na pewno dzięki temu będzie jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem dla turystów i mieszkańców – mówił wicemarszałek Rafał Rajkowski. Planowany do zagospodarowania teren zlokalizowany jest w dolinie, nad brzegami Pilicy w Warce. W ramach inwestycji powstanie ciąg pieszo-rowerowy oraz zamontowane zostanie oświetlenie LED. Powstaną także 2 strefy relaksu z placem zabaw i altaną, siłownią plenerową i małą infrastrukturą.

Samorząd Mazowsza na ten cel przeznaczył prawie 1,5 mln zł. Inwestycje otrzymały dofinansowanie w ramach realizowanego przez samorząd Mazowsza „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego" - informuje Biuro Prasowe Urzedu Marszałkowskiego Woj. Mazowieckiego.