Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Maria Klementyna Annuarita Nengapeta, dziewica i męczennica
Dziś jest: Niedziela, 29 listopada 2020

REGION

Rajd rowerowy na III Pionkowski Dzień Pszczoły

wtorek, 11 sierpnia 2020 10:53 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Niewiele brakowało, a Pionkowski Dzień Pszczoły w tym roku by się nie odbył. Powodem jest panująca pandemia koronawirusa. Organizatorzy zdecydowali się jednak zmienić formułę imprezy i zamiast tradycyjnego festynu odbędzie się rajd rowerowy po najciekawszych miejscach Puszczy Kozienickiej.

Puszcza Kozienicka to pradawny dom pszczół, a bartnictwo puszczańskie ma długą i bogatą tradycję. Dlatego rajd, w czasie którego będziemy mieli okazję poznać to magiczne miejsce wydaje się świetną propozycją na uczczenie III Pionkowskiego Dnia Pszczoły. Z inicjatywą wyszło Stowarzyszenie Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej, które zaproponowało, aby w tym roku z powodu sytuacji emidemicznej nie organizować festynu. - Będzie to rajd po najciekawszych miejscach turystycznych i przyrodniczych w Puszczy Kozienickiej – powiedział Artur Mazur, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Kozienice:

Rajd rozpocznie się w niedzielę 23 sierpnia o godzinie 10:00 przed siedzibą Nadleśnictwa Kozienice w Pionkach. Uczestnicy pokonają około 30 km przejeżdżając m.in. przez Rezerwat Brzeźniczka, Królewskie Źródła, czy Leśną Barć gdzie odbędzie się ognisko.

Zakończenie rajdu planowane jest o godzinie 15:00. Na rajd nie obowiązują zapisy, a każdy kto chce wziąć w nim udział musi zjawić się przed godziną wyjazdu przed siedzibą Nadleśnictwa.