Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Pachomiusz Starszy, pustelnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żeleźnica, Góry Mokre
Dziś jest: Niedziela, 09 maja 2021

Mazowsze

Wkrótce decyzja dotycząca podziału województwa mazowieckiego

wtorek, 25 sierpnia 2020 09:56 / Autor: Michał Kaczor
fot. Ministerstwo Rozwoju
Michał Kaczor

Wkrótce mamy poznać decyzje dotyczące podziału administracyjnego województwa mazowieckiego. Trwają prace nad projektem wydzielenia Warszawy - poinformował o tym Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości już w lipcu zapowiadali, że rozpoczną prace nad wydzieleniem Warszawy z województwa mazowieckiego. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji powiedział dziś na antenie radia publicznego, że trwają prace nad tym projektem. Argumentuje, że dzięki Warszawy, część regionalna zyska szerszy dostęp do pieniędzy z Unii Europejskiej.

Pomysł podziału województwa krytykują obecne władze Mazowsza. Marszałek Adam Struzik podkreśla, że wydzielenie Warszawy nie zmieni niczego w dystrybucji pieniędzy unijnych.

- W 2016 roku, decyzją EUROSTAT-u i Komisji Europejskiej, Mazowsze zostało podzielone na dwie części - stołeczną, czyli Warszawę i otaczające 9 powiatów i 32 pozostałe - powiedział Struzik.

Więcej o tym TUTAJ.