Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

REGION

Tony środków ochrony osobistej dla szpitali w Radomiu, Kozienicach i Przysusze

poniedziałek, 19 października 2020 14:13 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus
Weronika Chochoł

Maski, rękawiczki, kombinezony, a to wszystko dla bezpieczeństwa personelu i pacjentów szpitali. W poniedziałek, 19 października ponad 16 ton środków ochrony osobistej z Agencji Rezerw Materiałowych trafiło do lecznic w Radomiu, Przysusze i Kozienicach.

Odebraniem środków z magazynu, rozwiezieniem ich do poszczególnych szpitali i rozładunkiem zajęli się żołnierze z 62. Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu. W sumie do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego, Radomskiego Szpitala Specjalistycznego oraz Stacji Pogotowia Ratunkowego, a także szpitali powiatowych w Kozienicach i Przysusze przewiezionych zostało ponad 16 ton kombinezonów, maseczek, przyłbic, gogli i rękawiczek. 

Działania odbywają się w ramach ogólnopolskiej akcji Wojsk Obrony Terytorialnej pod kryptonimem "Trwała Odporność". - Niemalże codziennie wykonujemy czynności, które mają na celu skuteczne przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa - wyjaśnia ppłk Łukasz Baranowski - dowódca 62. Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu: 

 

Każde tego typu wsparcie jest niezbędne, zwłaszcza, kiedy liczba zachorowań na COVID-19 drastycznie wzrasta. - Radomski Szpital Specjalistyczny przygotowuje się do zapewnienia 200 miejsc dla pacjentów z potwierdzonym koronawirusem. Żadna nasza prośba o pomoc nie została bez odzewu, nie poradzilibyśmy sobie bez żołnierzy WOT - mówi Elżbieta Cieślak - rzecznik Radomskiego Szpitala Specjalistycznego: 

 

 W poniedziałkowej akcji udział wzięło kilkunastu "Terytorialsów", a materiały przewiezione zostały sześcioma ciężarówkami i samochodem dostawczym.