Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Marcin I, papież i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 13 kwietnia 2021

Radomskie

Szkoła specjalna w Chwałowicach będzie przebudowana

wtorek, 10 listopada 2020 10:17 / Autor: Michał Kaczor
fot. Starostwo Powiatowe w Radomiu
Michał Kaczor

Jest przetarg na przebudowę Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chwałowicach. Placówka ma zostać przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Przedwojenny pałacyk ma zostać przystosowany dla uczniów z niepełnosprawnościami, co wiąże się z szerokim zakresem prac budowlanych. Zainteresowani wykonawcy mogą składać swoje oferty do 16 listopada.

- Mam nadzieję, że od września 2021 roku, po remoncie, będzie można tam umieścić 80, a może nawet 100 dzieci i młodzieży. Zakres zadania to przede wszystkim dostosowanie obiektu do potrzeb uczniów specjalnego ośrodka – mówi Waldemar Trelka, starosta radomski.

Szkoła ogłosiła już przetarg na kompleksową przebudowę wnętrz swojej siedziby. Zakres prac jest bardzo szeroki. W ramach inwestycji będzie wykonywana między innymi przebudowa pomieszczeń, w tym remont istniejących posadzek i podłóg oraz wymiana stolarki drzwiowej, przystosowanie łazienek i pomieszczeń dla osób niepełnosprawnych, wykonanie nowej instalacji elektrycznej oraz wodno – kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania, a także systemu sygnalizacji pożarowej w całym budynku.

Oprócz tego ma zostać przebudowany  zewnętrzny podjazd dla osób niepełnosprawnych oraz wyremontowana część piwnic, a cały obiekt ma zyskać izolację termiczną. W sumie w pałacyku ma być 15 sal lekcyjnych, gabinety dla terapeutów, pokój nauczycielski i pomieszczenia biurowo - administracyjne.

Wartość zadania to kilka milionów złotych. Firmy mogą składać oferty do dnia 16 listopada 2020 roku do godziny 8:15 w sekretariacie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Chwałowicach.

Termin realizacji prac to 20 sierpnia 2021 roku.

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Chwałowicach jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera, niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim, z niepełnosprawnością ruchową, afazją, dla dzieci słabosłyszących, słabowidzących, z niepełnosprawnościami sprzężonymi, które wymagają stosowania specjalnych oddziaływań wychowawczych, pomocy psychologiczno – pedagogicznej i zajęć rewalidacyjnych.