Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

Radomskie

Kładka na Radomce powstanie w przyszłym roku?

środa, 16 grudnia 2020 10:15 / Autor: Michał Kaczor
fot. Bractwo Rowerowe
Michał Kaczor

W budżecie gminy Jedlińsk na 2021 rok znalazła się budowa kładki na Radomce w ciągu Wsola-Jedlińsk. To niebezpieczne miejsce, o które upominali się rowerzyści.

O budowę kładki nad Radomką w ciągu pieszo-rowerowym Jedlińsk-Wsola wielokrotnie upominali się rowerzyści i piesi. Ludzie ryzykowali przechodząc po zewnętrznej stronie mostu lub szli po ulicy - tuż przy barierkach.

W projekcie budżetu gminy Jedlińsk na 2021 rok zabezpieczono na ten cel 800 tys. zł.

- Na pewno będzie to miało duży wpływ na komunikację pieszo-rowerową. Mówimy o budowie kładki na Radomce w ciągu Wsola-Jedlińsk. Mamy wszystkie dokumenty. Na 2021 rok w budżecie jest zapisane 800 tysięcy złotych - jak w kosztorysie. Mam nadzieję, że uda nam się to zrobić - mówi wójt Kamil Dziewierz.

Plany wybudowania kładki entuzjastycznie przyjęli członkowie radomskiego Bractwa Rowerowego.

- To bardzo dobra wiadomość! Dochodzi w tym miejscu do niebezpiecznych sytuacji. Rowerzyści, którzy boją się jechać jezdnią, przechodzą z rowerami po wąskim gzymsie mostu dla samochodów, ryzykując upadek z dużej wysokości. Na naszą skrzynkę mieszkańcy przesyłali opisy oraz zdjęcia prób pokonania przeszkody, które mrożą krew w żyłach. Teraz władze gminy Jedlińska i Radomia powinny zabiegać o udrożnienie przejazdu rowerami przez drogi poprowadzone wzdłuż byłej krajowej 7. Takie udogodnienia powinny powstać co najmniej do ul. Aleksandrowicza, gdzie w przyszłym roku powstanie na całym odcinku droga dla rowerów - mówi Wojciech Kowalczyk z radomskiego Bractwa Rowerowego.

Sesja budżetowa w gminie Jedlińsk zaplanowana jest na 30 grudnia.