Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. January, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kozienice (Św. Krzyża)
Dziś jest: Niedziela, 19 września 2021

Końskie

Płyny dezynfekcyjne trafią do 208 punktów szczepień

środa, 03 lutego 2021 14:57 / Autor: Marcin Prejs
Fot. 10. ŚBOT
Marcin Prejs

Świętokrzyscy terytorialsi dotrą do wszystkich 102 gmin w województwie. Zajmują się transportem płynów do dezynfekcji przekazanych przez wojewodę.

Radom szczepienia

W związku z trwającą akcją szczepień przeciwko COVID-19 wojewoda świętokrzyski z posiadanych zasobów rozpoczął akcję przekazywania do wszystkich punktów szczepień na terenie województwa świętokrzyskiego 10 tys. litrów płynów do dezynfekcji rąk oraz płynów do dezynfekcji powierzchni i urządzeń. Transportem dostaw zajmują się żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Zabezpieczeniem logistycznym akcji zajęli się świętokrzyscy terytorialsi zarówno ze 101. batalionu lekkiej piechoty w Kielcach, jak i 102. batalionu w Sandomierzu. Pierwsze transporty ruszyły do gmin 1 lutego, a zakończą się w czwartek 4 lutego. Kilkudziesięciu żołnierzy odwiedzi wszystkie 102 gminy w województwie świętokrzyskim, a środki dezynfekcyjne dotrą docelowo do 208 wyznaczonych punktów szczepień.

To już kolejna tego typu akcja wspierająca wojewodę świętokrzyskiego. Żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej brali udział między innymi w akcji dystrybucji 35 tysięcy litrów płynów dezynfekcyjnych, które trafiły do niemal 800 żłobków, przedszkoli i punktów przedszkolnych na terenie województwa świętokrzyskiego. Żołnierze WOT wspierali placówki oświatowe nie tylko przez dostarczanie środków dezynfekujących, ale również poprzez przeprowadzanie szkoleń przygotowujących personel do pracy w nowym reżimie sanitarnym. Wielokrotnie zabezpieczali też transporty środków ochrony z Agencji Rezerw Materiałowych do magazynu interwencyjnego, a następnie do placówek medycznych.