Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

Opoczno

Powiat Opoczyński na Fali

piątek, 12 lutego 2021 16:58 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

O szczepieniach przeciwko Covid-19 oraz o powiększającej się czerwonej strefie ASF mówiliśmy w audycji Powiat Opoczyński na Fali.

W powiecie opoczyńskim przybywa osób zaszczepionych przeciwko Covid-19. Jak poinformowała wicestarosta Maria Barbara Chomicz według danych z 10 lutego w powiecie wykonano 2205 szczepień. – Już 507 osób zaszczepionych zostało dwiema dawkami – mówiła w audycji Powiat Opoczyński na Fali. Wicestarosta poinformowała również, że wkrótce rozpoczną się szczepienia nauczycieli.

Powiat Opoczyński planuje remont małej sali gimnastycznej w I liceum Ogólnokształcącym w Opocznie. Z wnioskiem o dofinansowanie zadania w ramach programu „Infrastruktura sportowa Plus” wystąpił do departamentu sportu i turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. – Planowany koszt realizacji zadania to 150 tys. zł – informował starosta opoczyński Marcin Baranowski. Prace mają objąć m.in. odnowienie podłogi, na której położona zostanie specjalna wykładzina sportowa, oraz odnowienie sufitów, ścian, wymianę drzwi oraz siatek zabezpieczających okna.

Powiększa się czerwona strefa ASF w powiecie opoczyńskim. Włączona została do niej kolejna opoczyńska gmina. Wicestarosta Maria Barbara Chomicz wyjaśniła, że chodzi o teren gminy Białaczów. Wcześniej czerwoną strefą objęte zostały także gminy Drzewica, Opoczno i Poświętne. W strefie żółtej znajdują się pozostały gminy powiatu opoczyńskiego.

W audycji Powiat Opoczyński na Fali mówiliśmy także o usuniętej przez operatora awarii telefonów w starostwie oraz o planowanej inwestycji drogowej w okolicach ZCB Owczary. Wicestarosta przypomniała także o dodatkowych dyżurach nocnych uruchomionych przez aptekę przy ul. Westerplatte 6a w Opocznie oraz o wydłużeniu pracy apteki przy ul. Kilińskiego 19a.

Posłuchaj całej audycji Powiat Opoczyński na Fali: