Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Agnieszka z Montepulciano, dziewica i zakonnica
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Tomaszów (MB Nieust. Pomocy)
Dziś jest: Wtorek, 20 kwietnia 2021

Opoczno

W Opocznie oddali hołd bohaterom

niedziela, 28 lutego 2021 17:13 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Ulicami Opoczna przejechały samochody z biało-czerwonymi flagami. Właśnie w ten sposób opocznianie uczcili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Uczestnicy uroczystości spotkali się na placu za kolegiatą świętego Bartłomieja. Tu poseł Robert Telus przypomniał, że zazwyczaj obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych miały w Opocznie inny charakter. Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem, nad miejscowym zalewem odbywały się biegi ku czci wyklętych. W tym roku pandemia nie pozwoliła na taki przebieg uroczystości, wyjaśniał poseł.

O bohaterskiej postawie żołnierzy wyklętych mówił w Opocznie także poseł Antoni Macierewicz. Właśnie niezłomni pokazali, że jesteśmy narodem, który nigdy się nie poddaje, podkreślał.

Na plac za kolegiatą przyjechali opocznianie z różnych stron powiatu. – To nasz obowiązek, bo ci żołnierze oddawali za nas swoje życie – podkreślał starosta Marcin Baranowski.

Uczestnicy uroczystości na plac za kolegiatą przyjechali samochodami udekorowanymi w biało-czerwone flagi. Część z nich jeszcze na placu przyozdabiała swoje pojazdy. Wszyscy zgodnie podkreślali wagę obchodzonego święta.

Uroczystość zakończył przejazd ulicami miasta.