Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

Białobrzegi

Okradał firmę, w której pracował

środa, 10 marca 2021 09:47 / Autor: Monika Nowakowska
foto: KPP/Białobrzegi
Monika Nowakowska

Pracował w firmie jako kierowca i sukcesywnie wywoził z niej ocynkowane ładunki do punktu skupu złomu. Grójecka policja zatrzymała 52-letniego mężczyznę a prokuratura przedstawiła zarzut kradzieży. Wartość wywiezionego na złom ładunku oszacowano na ponad 800 tys. zł. 

52-latek był pracownikiem firmy prowadzącej działalność na terenie Pniew. Od 2016 roku zdołał wywieźć z terenu zakładu ok. 155 tys. kg półfabrykatów odwodnień linowych o łącznej wartości ponad 800 tys. zł. - Mieszkaniec Warszawy ponad 200 razy dokonał kradzieży powierzonego mu mienia w postaci elementów linii odwodnieniowych wykonanych ze stali. Jak ustalono, sprawca ciężarówką dostarczał ładunek do cynkowni, skąd ocynkowane elementy wracały na teren zakładu. Jednak nie każdy ładunek wracał w całości. Część matariałów mężczyzna sprzedawał w składnicy złomu. Ładunek odkryty został w punkcie skupu złomu na terenie powiatu grójeckiego - poinformowała nadkom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

Po zatrzymaniu mężczyzna trafił do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży. Sąd zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny. Grozi mu 10 lat pozbawienia wolności.