Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci Filip i Jakub Młodszy, Apostołowie              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Stanowiska
Dziś jest: Czwartek, 06 maja 2021

Radomskie

Szkoły średnie w Pionkach zostaną połączone

piątek, 12 marca 2021 15:30 / Autor: Magdalena Król
Fot. Wokandapix/pixabay.com
Magdalena Król

Zespół Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego będzie połączony z pionkowskim liceum. Jak mówi Krzysztof Szewczyk, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu powiatu radomskiego, połączenie placówek planowane jest 1 września 2022 roku.

Szkoła techniczna z Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego zostanie przeniesiona do budynku, w którym jest Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej, natomiast w budynku Zespołu Szkół będzie mieścić się Szkoła Specjalna.

- Postanowiliśmy wyłączyć kształcenie techniczne i przenieś je do budynku liceum ogólnokształcącego. Szkoła zostanie zmieniona ustawą w zespół szkół. Jesteśmy po rozmowach z gronem nauczycielskim jednej i drugiej szkoły. Nauczyciele i dyrektorzy obu placówek z wielkim entuzjazmem i zrozumieniem odnoszą się do planowanych zmian - mówi Krzysztof Szewczyk, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu powiatu radomskiego.

 

Przy liceum ogólnokształcącym powstanie nowa sala gimnastyczna.

- Już został wyłoniony wykonawca projektu. Sala będzie odpowiadała potrzebom nowej placówki - dodał Krzysztof Szewczyk, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu powiatu radomskiego.

Połączenie placówek planowane jest 1 września 2022 roku.