Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

Opoczno

Opoczyńskie twórczynie nagrodzone

czwartek, 18 marca 2021 14:10 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Podsumowana została 23. edycja Konkursu na plastykę zdobniczo-obrzędową powiatu opoczyńskiego.

Tegoroczny konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Prace do opoczyńskiego starostwa przyniosło 80 twórczyń. Swoje palmy, pisanki, wycinanki i serwety do koszyczka wielkanocnego tworzyły one w domach. W poprzednich edycjach konkursu prace powstawały na specjalnych warsztatach. W tym roku z uwagi na pandemię warsztaty zostały odwołane. Sam konkurs jednak się odbył. – W ten sposób podtrzymujemy naszą tradycję. – mówił Józef Róg, przewodniczący Rady Powiatu Opoczyńskiego. Podkreślił, że konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem twórczyń i to nie tylko tych starszych, ale i młodych.

Biorące udział w konkursie twórczynie odebrały w starostwie nagrody za swoje prace. Panie podkreślały, że twórczość ludowa jest dla nich bardzo ważna. Wiele z nich nie mogła doczekać się ogłoszenia konkursu.

Głównym organizatorem konkursu jest Powiat Opoczyński, współorganizatorami Muzeum Regionalne w Opocznie, Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Łodzi i Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach.