Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

REGION

Uwaga! W naszym regionie brak wolnych łóżek covidowych!

wtorek, 23 marca 2021 14:35 / Autor: Michał Kaczor
fot. orlobs/pixabay.com
Michał Kaczor

Wszystkie łóżka covidowe są zajęte w Radomiu, Przysusze, Iłży, Pionkach i Nowym Mieście nad Pilicą, a w Kozienicach dziś rano było tylko 1 wolne miejsce. Coraz bardziej wypełnia się także radomski szpital tymczasowy.

Coraz trudniejsza sytuacja na oddziałach covidowych w regionie radomskim. Brakuje wolnych łóżek. Coraz bardziej wypełnia się także nowo otwarty szpital tymczasowy w Radomiu.

Jak poinformował nas Andrzej Cieślik, pełnomocnik ministra zdrowia w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, w lecznicy zajęte są wszystkie łóżka covidowe. Przypomnijmy, zgodnie z decyzją wojewody szpital ma przygotować 137 takich miejsc. W szpitalu tymczasowym przebywają obecnie 62 osoby.

- Staramy się pacjentów w gorszym stanie lokować w budynku głównym - mówi Andrzej Cieślik.

W szpitalu w Przysusze również przebywa komplet pacjentów. Lecznica ma 45 łóżek, w tym 2 respiratorowe.

Dyrektor Julian Wróbel mówi, że każdy wypisany pacjent ma od razu kogoś na to miejsce.

Wszystkie łóżka są zajęte także w szpitalach w Iłży i Pionkach. Decyzją wojewody lecznice miały przygotować odpowiednio 50 i 32 miejsca.

- W obu szpitalach nie ma wolnych łóżek covidowych. Z informacji uzyskanych od dyrekcji obu placówek wynika, że sytuacja jest bardzo dynamiczna. Niewykluczone, że wojewoda mazowiecki będzie zwiększał liczbę łóżek covidowych - tłumaczy Marcin Genca ze Starostwa Powiatowego w Radomiu.

W szpitalu w Kozienicach dziś rano przebywało 99 pacjentów zakażonych COVID-19. 46 znajduje się na oddziale wewnętrznym, 45 na zakaźnym, 7 na intensywnej terapii i 1 SOR. Lecznica miała przygotować 100 łóżek dla osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, ale wojewoda zobowiązał dyrekcję do przygotowania kolejnych miejsc.

Jeśli chodzi o szpital w Nowym Mieście nad Pilicą, to obecnie w placówce przebywa 55 pacjentów chorych na COVID-19, ale, jak poinformował nas starosta Krzysztof Ambroziak, lecznica nie przyjmuje kolejnych osób, bo brakuje reduktorów tlenowych. Przypomnijmy, decyzją wojewody szpital ma zapewnić 71 łóżek covidowych.

Wczoraj został utworzony oddział covidowy w szpitalu w Opocznie. Zajęta jest już prawie połowa miejsc.

- Myślę, że do końca tygodnia może być już 20 osób na tym oddziale - mówi starosta Marcin Baranowski.

Oddział covidowy w opoczyńskim szpitalu utworzony został w części oddziału wewnętrznego.