Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

Opoczno

Kolejne inwestycje na terenie gminy Poświętne

środa, 14 kwietnia 2021 17:03 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Gmina Poświętne przygotowuje się do kanalizacji kolejnej miejscowości. W planach ma także budowę przystani kajakowej oraz boiska. O tym wszystkim w audycji Gmina Poświętne na Fali mówił wójt Michał Franas.

Ponad 600 tys. zł z PROW-u pozyskała Gmina Poświętne na realizację kolejnego etapu kanalizacji. Tym razem inwestycja będzie prowadzona głównie w miejscowości Małoszyce. Do kanalizacji podłączone zostaną również pojedyncze gospodarstwa znajdujące się na terenie Studzianny. Łączny koszt inwestycji to około 1 mln zł. Jak wyjaśnił wójt Michał Franas, samorząd przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na wykonanie tego zadania. Gmina ma w planach również kolejne tego typu inwestycje.

Wójt Michał Franas poinformował także, że wkrótce rozpoczną się prace przy budowie wielofunkcyjnego boiska. Obiekt powstanie w Gapininie. Budowa boiska kosztować będzie 187 tys. zł, z czego 90 tysięcy to wsparcie ze Stowarzyszenia Dolina Pilicy. Obiekt umożliwi uprawianie różnych dyscyplin sportu: piłki nożnej, siatkowej, ręcznej, a także tenisa.

Gmina Poświętne przygotowuje się także do budowy przystani kajakowej w miejscowości Kozłowiec. Radni zabezpieczyli w budżecie pieniądze na wkład własny planowanej inwestycji. Samorząd zamierza ubiegać się o zewnętrzne wsparcie tego zadania. Wniosek ma złożyć do końca kwietnia. Maksymalna kwota dofinansowania to 100 tys. zł na jeden projekt.

W audycji Gmina Poświętne na Fali mówiliśmy także o pomocy żywnościowej skierowanej do uboższych mieszkańców gminy. W kwietniu Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Poświętnem rozpoczął dystrybucję artykułów spożywczych. Trafiają one do Poświętnego z Banku Żywności. Ze wsparcia na terenie gminy Poświętne korzysta 180 osób.

Posłuchaj całej audycji Gmina Poświętne na Fali: