Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

Opoczno

Powiat Opoczyński na Fali

piątek, 16 kwietnia 2021 14:20 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Starostwo Powiatowe w Opocznie
Marcin Prejs

Tysiąc osób tygodniowo będzie zaszczepionych w punkcie szczepień powszechnych. Powstanie on w Zespole Szkół Powiatowych w Opocznie. W audycji Powiat Opoczyński na Fali mówiliśmy też o wsparciu DPS-ów.

Na terenie powiatu opoczyńskiego utworzony zostanie punkt szczepień powszechnych. Zlokalizowany będzie w Zespole Szkół Powiatowych w Opocznie przy ul. Kossaka. Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński, poinformowała, że tygodniowo będzie w nim wykonywanych tysiąc szczepień. Punkt rozpocznie swoje funkcjonowanie prawdopodobnie pod koniec kwietnia. Oprócz niego cały czas działają już wcześniej utworzone punkty szczepień. W powiecie opoczyńskim jest ich 13. Jednak to właśnie w powstającym punkcie powszechnym ma być wykonywanych najwięcej szczepień przeciwko COVID-19. Jak dodaje wicestarosta, wszystkie opoczyńskie punkty szczepień wyposażone zostaną w jednorazowe maseczki. Przekazał je wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński. Dzięki wsparciu do punktów szczepień na terenie powiatu trafią 52 tysiące maseczek.

Opocznianie oddali hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej i zbrodni katyńskiej. Uczestnicy obchodów złożyli wiązanki kwiatów przy tablicy smoleńskiej, która znajduje się obok wejścia do opoczyńskiej kolegiaty oraz przy bryle katyńskiej na cmentarzu przy ul. Moniuszki. Starosta opoczyński Marcin Baranowski podkreślił, że zbrodnia katyńska to bolesna karta w historii Polski. – Zabici w haniebny sposób strzałem w tył głowy. To 20 kilka tysięcy patriotów walczących o wolność Polski – mówił.

Działające na terenie powiatu opoczyńskiego domy pomocy społecznej dostały finansowe wsparcie w ramach drugiej edycji programu Łódzkie Pomaga. Pieniądze trafią zarówno do Drzewicy, jak i Niemojowic. Jak wyjaśniła Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński, łącznie do DPS-ów trafi ponad 211 tys. zł. Wnioski o wsparcie DPS-ów złożyło Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Opocznie. Pieniądze w ramach programu przyznało placówkom Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. W audycji Powiat Opoczyński na Fali mówiliśmy także o wolnych miejscach dla mieszkańców w Domu Pomocy Społecznej w Niemojowicach.

Posłuchaj całej audycji Powiat Opoczyński na Fali: