Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: Narodzenie św. Jana Chrzciciela              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłówek
Dziś jest: Czwartek, 24 czerwca 2021

Kozienice

Za rok pod Kozienicami ruszy hospicjum stacjonarne

środa, 28 kwietnia 2021 14:18 / Autor: Kamil Zapora
Burmistrz podpisał dziś umowę z wykonawcą, fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Dzisiaj podpisano umowę z wykonawcą, który zaadaptuje budynek po szkole w Kociołkach na siedzibę hospicjum stacjonarnego – pierwszego na Ziemi Kozienickiej.

W tej chwili w Kozienicach funkcjonuje hospicjum domowe, które otacza opieką chorych w ich miejscach zamieszkania. Prezesem Stowarzyszenia Kozienickie Hospicjum jest ks. Tomasz Pastuszka. Jak przyznaje, na tę chwilę czekał bardzo długo, ponieważ teraz powstanie hospicjum stacjonarnego jest już tylko kwestią czasu:

Inwestorem jest Gmina Kozienice. Burmistrz Piotr Kozłowski podkreślił, że usług świadczonych przez hospicjum stacjonarne brakuje na Ziemi Kozienickiej:

Z faktu, że na terenie gminy Kozienice powstanie hospicjum cieszy się również poseł Andrzej Kosztowniak. Zauważył, że nie tylko w gminie, ale całym regionie radomskim wciąż brakuje tego typu placówek:

Decyzję o powstaniu hospicjum w Kociołkach musiała podjąć rada miejska w Kozienicach. Radny Mariusz Ptaszek cieszy się, że uchwała została przyjęta. Zapowiedział, że inwestycja w tamtym miejscu posłuży mieszkańcom, ponieważ teren wokół budynku szkoły też zostanie zmodernizowany:

Adaptacją budynku po szkole na potrzeby hospicjum zajmie się firma Arkada Dela z Radomia. Czy będzie to trudne? Odpowiada właściciel przedsiębiorstwa Emil Dygas:

Przebudowa ma zakończyć się w przyszłym roku, tak aby hospicjum mogło być w pełni funkcjonalne w 2023 roku.