Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Jolenta, księżna, zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Krasna
Dziś jest: Wtorek, 15 czerwca 2021

Kozienice

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kozienicach zakończy rok akademicki w plenerze

piątek, 07 maj 2021 09:24 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

W malowniczej scenerii amfiteatru nad Jeziorem Kozienickim odbędzie się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2020/21 Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Uroczystość zaplanowano na środę, 19 maja. Początek o godz. 11.00. Uwaga: wydarzenie adresowane jest wyłącznie do aktualnych słuchaczy UTW.

- Ze względu na sytuację epidemiologiczną postanowiliśmy, że zakończenie roku akademickiego zorganizujemy w plenerze. Korzystając z gościnności Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu, postawiliśmy na amfiteatr nad Jeziorem Kozienickim. Przypomnę, że właśnie tam rozpoczynaliśmy rok 2020/21 i była to wspaniała uroczystość. Mam nadzieję, że tym razem aura również nam dopisze – tłumaczy dyrektor Kozienickiego Domu Kultury i jednocześnie dyrektor UTW Elwira Kozłowska: 

W roku akademickim 2020/21 na liście słuchaczy UTW KDK znalazło się 474 osoby. Mniej niż rok wcześniej, ale wielu seniorów obawiało się o swoje zdrowie ze względu na pandemię. Ponadto pandemia po raz kolejny wpłynęła na harmonogram działań uniwersytetu.

Począwszy od października wszystkie środowe wykłady odbywały się w formie on-line, w oficjalnej grupie na portalu Facebook pn. „Uniwersytet Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury”. Nieco inaczej było w przypadku zajęć fakultatywnych, które odbywały się w mniejszych grupach. Tu część zajęć udało się zrealizować w formie stacjonarnej, ale po kolejnym zamknięciu domów kultury one również przeniosły się do sieci.

Okazją do ponownego spotkania na żywo będzie uroczyste zakończenie roku.

- Wszystkim nam zależało na tym, by chociaż jeszcze raz w tym roku akademickim spotkać się na żywo. Domy kultury dalej pozostają zamknięte, ale w drugiej połowie maja będzie można realizować wydarzenia plenerowe. Oczywiście dołożymy wszelkich starań, by uroczystość odbyła się w sposób bezpieczny i z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych – zaznacza Elwira Kozłowska:

Spotkanie w amfiteatrze będzie okazją do podsumowania ostatnich miesięcy na Uniwersytecie Trzeciego Wieku KDK. Z pewnością nie zabraknie też przemówień okolicznościowych, życzeń i gratulacji.

Atrakcją wydarzenia będzie występ artysty o pseudonimie Krzysztof KIS – wokalisty, konferansjera, wodzireja i DJ-a. To artysta o bogatym doświadczeniu scenicznym, uczestnik licznych konkursów i programów telewizyjnych (m.in. „Szansa na sukces”, „Droga do gwiazd”, „Muzyczna Winda).