Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Jolenta, księżna, zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Krasna
Dziś jest: Wtorek, 15 czerwca 2021

Opoczno

Życie zawdzięcza policjantom z Opoczna

niedziela, 09 maj 2021 18:12 / Autor: Monika Nowakowska
foto: policja
Monika Nowakowska

Tylko szybka i spontaniczna reakcja policjantów z opoczyńskiego wydziału prewencji pomogła uratować życie 39-letniemu mężczyźnie.

Do zdarzenia doszło na jednym z parkingów w gm. Drzewica. Oficer dyżurny opoczyńskiej policji otrzymał zgłoszenie o tym, że w jednym ze stojących tam samochodów siedzi mężczyzna, który nie daje żadnych oznak życia. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z opoczyńskiego wydziału prewencji. Służbę w tym dniu pełnił doświadczony policjant oraz młoda policjantka, która zaledwie od kilku dni pełniła służbę po ukończonym niedawno szkoleniu podstawowym.

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia, policjant bez chwili namysłu wyciągnął nieprzytomnego pasażera na powietrze i sprawdził jego funkcje życiowe. Niestety 39-latek nie oddychał i nie było wyczuwalne jego tętno. Funkcjonariusz podjął walkę o życie. Po kilkuminutowej reanimacji mężczyzna odzyskał oddech.

W tym samym czasie policjantka powiadomiła pogotowie ratunkowe. Ratownicy medyczni udzielili mężczyźnie specjalistycznej pomocy.