Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Innocenty I, papież              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jastrząb
Dziś jest: Wtorek, 27 lipca 2021

Kozienice

Ryzykowna próba ucieczki. Rzekę pokonał wpław

poniedziałek, 17 maj 2021 13:38 / Autor: Kamil Zapora
rzeka Radomka, źródło: Wikipedia
Kamil Zapora

Policjanci z Kozienic ujęli mężczyznę, który w czasie ucieczki pokonał rzekę Radomkę wpław. Funkcjonariusze udzielili mu pomocy przedmedycznej i osadzili w areszcie. Powodem zatrzymania była kradzież kabli telekomunikacyjnych.

W miniony weekend dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach otrzymał informację, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Kozienice dwóch mężczyzn kradnie linie telekomunikacyjne.

Funkcjonariusze niezwłocznie udali się nie miejsce zgłoszenia interwencji, gdzie na ich widok mężczyźni zaczęli uciekać. Jeden z nich wskoczył do rzeki Radomki, przedostając się na drugą stronę. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę na drugim brzegu rzeki.

- Z uwagi na fakt, że mężczyzna był mokry i wyziębiony policjanci udzielili mu pomocy przedmedycznej, a następnie doprowadzili do kozienickiej komendy – wyjaśnia asp. Ilona Tarczyńska z kozienickiej policji.

Kilka godzin później funkcjonariusze zatrzymali drugiego mężczyznę, który brał udział w tym procederze. Był to 28-latek z powiatu kozienickiego. Policjanci u 39-latka z Kozienic znaleźli narkotyki. Ponadto kryminalni ustalili, że kilka miesięcy wcześniej mężczyzna ukradł rower.

Za popełnione przestępstwa mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 8.