Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Innocenty I, papież              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jastrząb
Dziś jest: Wtorek, 27 lipca 2021

Kozienice

Manifestują pielęgniarki z Kozienic

poniedziałek, 07 czerwca 2021 11:13 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Dzisiaj o godzinie 10:00 pielęgniarki i położne ze szpitala w Kozienicach wyszły przed budynek lecznicy na znak protestu przeciwko warunkom pracy i płacy. Jutro czekają ich mediacje z dyrekcją.

Pielęgniarki z Kozienic dołączyły do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej pielęgniarek i położnych. Postulaty są takie same jak w całym kraju. Mówi Renata Piwońska ze Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy szpitalu w Kozienicach:

Ponadto jak podkreśla Renata Piwońska, w szpitalu w Kozienicach zarobki są najniższe w regionie:

W kozienickiej placówce zatrudnionych jest obecnie ponad 200 pielęgniarek i położnych, lecz nawet tak duża liczba jest niewystarczająca, aby zapewnić dobre działanie placówki. Z tego powodu dyrekcja podejmuje współpracę w ramach umowy zlecenia lub kontraktu z pielęgniarkami spoza Kozienic:

Jutro pielęgniarki będą prowadziły rozmowy z dyrekcją z udziałem mediatora:

Grupa manifestacyjna, z którą dziś rozmawialiśmy ma nadzieję, że warunki ich pracy w końcu się poprawią i nie będą musiały podejmować strajku:

W razie braku porozumienia z dyrekcją kolejnym krokiem jest strajk i odejście od łóżek pacjentów, tak jak ma to miejsce dzisiaj w 40 szpitalach w Polsce. Przypomnijmy, że ostatni raz w Kozienicach miało to miejsce w 2015 roku.