Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Głowaczów, Łękawica
Dziś jest: Poniedziałek, 20 września 2021

Kozienice

Podążaj śladami historii powiatu kozienickiego na rowerze

wtorek, 22 czerwca 2021 15:36 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Już 3 lipca miłośnicy jazdy rowerem wyruszą w XI rajd "Śladami Historii" organizowany przez starostwo powiatowe w Kozienicach. W tym roku cel to Twierdza Dęblin.

Radom szczepienia

Starostwo Powiatowe w Kozienicach 3 lipca organizuje XI Powiatowy Rajd Rowerowy „Śladami Historii”. Tegoroczna trasa wiedzie militarnymi śladami powiatu kozienickiego, a także powiatu ryckiego. Rajd rozpocznie w gminie Sieciechów. W związku z faktem, że na terenie powiatu kozienickiego umiejscowione zostały 4 forty obronne Twierdzy Dęblin, to uczestnicy dojadą również do Dęblina, by poznać historię Twierdzy, walk na przyczółku dęblińskim oraz w bitwie dęblińskiej.

Trasa zaplanowana została w taki sposób, aby uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie i obejrzenia z bliska ponad 80 samolotów. W drodze powrotnej, dzięki ścieżce rowerowej usytuowanej na wale wiślanym, podziwiać będzie można uroki królowej rzek polskich.

W rajdzie może wziąć udział pięćdziesięciu pełnoletnich miłośników jazdy rowerem, zwiedzania i historii. Zgłoszeń należy dokonywać poprzez przesłanie zeskanowanej, wypełnionej i podpisanej własnoręcznie karty zgłoszenia oraz klauzuli informacyjnej na adres e-mail: . Ze względu na ograniczoną liczbę uczestników liczy się kolejność zgłoszeń. 

Organizacją i koordynacją rajdu zajmuje się wydział promocji i kultury starostwa powiatowego w Kozienicach. Sponsorem wydarzenia jest Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A.