Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Stanisław Kostka, patron Polski              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Cecylówka, Kaplica Świętego Józefa
Dziś jest: Sobota, 18 września 2021

Radomskie

Marszałkowskie wsparcie dla samorządów m.in. Kozieniec i Starej Błotnicy

piątek, 25 czerwca 2021 12:11 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Modernizacja strażnic i nowy sprzęt dla OSP oraz remonty i poprawa bezpieczeństwa w rodzinnych ogródkach działkowych – łącznie kolejne 122 projekty z regionu radomskiego otrzymają wsparcie od samorządu Mazowsza. Umowy w tej sprawie podpisał dziś wicemarszałek Rafał Rajkowski.

W ramach zadania OSP-2021 ochotnicze straże pożarne przeprowadzą remonty strażnic, zakupią nowe zestawy odzieży ochronnej, samochody wsparcia technicznego, agregaty, pompy i inny niezbędny w działaniach strażaków sprzęt. Radny sejmiku województwa i przewodniczący sejmikowej Komisji Rolnictwa i Terenów Wiejskich Leszek Przybytniak:

Wójt gminy Stara Błotnica Marcin Kozdrach:

Burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski:

W Radomiu podpisano także umowy w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Działkowców Mazowsze 2021. Działkowcy mogli liczyć nawet na 40 proc. dofinansowania do kosztów swojej inwestycji. Maksymalna kwota wsparcia dla jednego projektu to 10 tys. zł. Wnioski do programu mogły składać jednostki samorządu terytorialnego z województwa mazowieckiego, maksymalnie po jednym wniosku na każdy ROD. Burmistrz Białobrzegów Adam Bolek:

Wsparcie uzyskało 12 projektów z regionu radomskiego. To m.in. remonty ogrodzeń i alejek czy termomodernizacje domów działkowca. Łączne dofinansowanie, jakie trafi do rodzinnych ogrodów działkowych w subregionie to ponad 91 tys. zł.