Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Matka Dobrej Rady

Opoczno

Opoczyńscy strażacy najlepsi

środa, 29 września 2021 08:52 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Opoczyńscy strażacy zwyciężyli w XXI Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Strażaków PSP w Lekkoatletyce.

Mistrzostwa odbyły się na terenie Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie. W zawodach udział wzięli strażacy reprezentujący 22 komendy miejskie i powiatowe województwa łódzkiego. Musieli oni zmierzyć się z kilkoma konkurencjami: bieg na 100 m, bieg na 1000 m, sztafeta 4 x 100 m, skok w dal oraz pchnięcie kulą.

Najlepiej z tymi konkurencjami poradziła sobie reprezentacja Komendy Powiatowej PSP w Opocznie, która wygrała rywalizację i zdobyła mistrzowski tytuł. Opoczyńscy strażacy wystąpili w składzie:

1) kpt. Dariusz Kszczot (kierownik reprezentacji)

13) str. Paweł Bielas.

Sukces opoczyńskiej reprezentacji został osiągnięty dzięki bardzo dobrym wynikom w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej w następujących konkurencjach:

- sztafeta 4 x 100 m – II miejsce z czasem 47,12 sek. w składzie: mł. kpt Paweł Jędrasik, mł. kpt. Marcin Filipczak, mł. asp. Arkadiusz Wiktorowicz i asp. Paweł Filipczak.

- skok w dal – I miejsce

- bieg na 100 m – III miejsce

- bieg na 1000 m – I miejsce

- pchnięcie kulą – III miejsce.

W zawodach indywidualnych wśród strażaków z Opoczna najlepsze wyniki osiągnęli: mł. kpt. Paweł Jędrasik w konkurencji skok w dal, który zajął II miejsce z wynikiem 6,05 metrów, sekc. Przemysław Jaciubek zajmując VII miejsce w biegu na 1000 metrów z wynikiem 3 min 03 sek. oraz mł. kpt. Marcin Filipczak zajmując VII miejsce w biegu na 100 metrów z wynikiem 12,08 sek. Uroczystego wręczenia pucharów, medali i dyplomów dokonali st. bryg. Grzegorz Janowski Łódzki Komendant Wojewódzki PSP wraz z zastępcą st. bryg. Markiem Jankowskim oraz gospodarz mistrzostw mł. bryg. Adam Pstrokoński, Komendant Powiatowy PSP w Bełchatowie. Reprezentantów KP PSP Opoczno dopingował Komendant Powiatowy st. bryg. Andrzej Śpiewak.