Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Łukasz, Ewangelista              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Łukasza)
Dziś jest: Poniedziałek, 18 października 2021

Kozienice

Garbatka-Letnisko świętowała 110-lecie oświaty

środa, 13 października 2021 14:11 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Garbatka-Letnisko przystąpiła do obchodów Dnia Edukacji Narodowej z wyprzedzeniem, bo już dzisiaj w gminie miały miejsce wyjątkowe uroczystości, a okazja była potrójna: 110-lat oświaty, oficjalne otwarcie nowej hali sportowej, a także nadanie i poświęcenie sztandaru Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi. 

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pod wezwaniem Nawiedzenia NMP w Garbatce-Letnisku. Homilię wygłosił i sztandar szkoły poświęcił ks. biskup Piotr Turzyński.

Szkoła Podstawowa w Garbatce-Letnisku łączy tradycję z nowoczesnością. Od ponad stu lat kształtuje umysły młodych ludzi, a jednocześnie dzięki oficjalnie otwartej dziś hali sportowej zapewnia uczniom warunki na miarę XXI wieku. Hala sportowa jest w tym momencie jednym z najnowocześniejszych obiektów na terenie całej gminy. To pokaźnych rozmiarów gmach z pełnowymiarowym boiskiem do piłki ręcznej, miejscem dla widowni i bogatym zapleczem.

Jak przyznała wójt gminy Garbatka-Letnisko Teresa Fryszkiewicz, budowa hali nie byłaby możliwa bez wsparcia z Ministerstwa Sportu, które przekazało na ten cel 4 mln złotych. Otwarcie hali to moment długo wyczekiwany przez całą lokalną społeczność i zarówno młodsi jak i starsi dostrzegają jej potencjał. 

Z okazji przypadającego jutro Dnia Edukacji Narodowej w czasie uroczystości w stronę nauczycieli zostało skierowanych mnóstwo życzeń i podziękowań, a niektórym z nich Teresa Fryszkiewicz osobiście wręczyłą nagrody wójta gminy.

Na wszystkich obecnych na uroczystościach czekał bogaty program artystyczny przygotowany przez szkolną społeczność. Posłuchajcie co mieli do powiedzenia goście licznie przybyli do Garbatki-Letniska: